سخنرانی نصرالله نقشه راه رسانه های مقاومت

سخنرانی نصرالله نقشه راه رسانه های مقاومت

گزارش خبرگزاری مهر، رای الیوم در مطلبی با اشاره به سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در کنفرانس «تجدید گفتمان رسانه‌ای و مدیریت رویارویی»، آورده است: چرا بسیاری از سید حسن نصرالله به عنوان شخصیت اول رسانه ای محور مقاومت نام می برند؟ چرا بخش اعظم سخنان اخیر وی به توسعه رسانه ها اختصاص یافت؟ آیا هدف قرار دادن رسانه های شیخ نشینان تصادفی بود؟

این رسانه در ادامه نوشت: اینکه دبیر کل حزب الله لبنان بخش اعظم سخنان خود را به توسعه رسانه ها اختصاص دهد نشان دهنده اهتمام شخصی وی به توسعه گفتمان رسانه ای محور مقاومت است. همچنین این نشان دهنده احساس سید حسن نصرالله درباره وقوع جنگ احتمالی آتی در منطقه از سوی آمریکا و اسرائیل با توجه به شکست اخیر رژیم صهیونیستی در جنگ غزه و نیز افزایش حملات به نظامیان و پایگاههای آمریکایی در عراق و شرق دیرالزور است.

رای الیوم در ادامه تاثیرگذاری سخنرانی های نصرالله پرداخته است و اینکه صهیونیستها به رسانه های مقاومت بیش از سران خود اطمینان دارند و می نویسد: سخنرانی های نصرالله تحلیل دقیقی از تحولات داخلی لبنان، جهان عرب، اوضاع بین المللی می دهد بدون اینکه مبالغه آمیز باشد و مخاطبان زیادی از همه طیف ها و همه سطوح علمی دارد. میلیون ها نفر سخنرانی نصرالله را دنبال می کنند و شبکه های تلویزیونی آنرا پخش می کنند و تحلیلگران و کارشناسان اسرائیلی و رسانه های آنها به دقت سخنرانی های نصرالله را دنبال و پیگیری می کنند.

این رسانه نوشت: صداقت رسانه های محور مقاومت و حمایت آن از موضوعات جهان عرب و اسلامی و پایبندی آنها به اصول ملی سبب شده که نه تنها با رسانه های کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس رقابت کند، بلکه به شکل تدریجی آنها را از پیشتازی طی سه دهه گذشته، کنار بزند زیرا این رسانه های کشورهای عرب حاشیه جنوبی خلیج فارس در راستای گمراهی و جعل حقایق با خط گیری از دولت هایی که طرحهای آمریکا را در منطقه پیاده می کنند، حرکت می کنند.

رای الیوم آورده است: بیشتر رسانه های خلیج فارس در راستای ایجاد سرخوردگی و یاس در میان اعراب حرکت می کنند و ابزاری برای تثبیت روحیه سازش در برابر پروژه اسرائیلی-آمریکایی مشترک تبدیل شده اند.

این رسانه می نویسد: نصرالله انگشت خود را بر شاهرگ این رسانه ها گذاشت هنگامی که گفت که این رسانه در راستای پایمال کردن حق فلسطین، کمک به صهیونیستها، خدشه دار کردن مقاومت حرکت می کنند.

رای الیوم در ادامه با اشاره به اهمیت نقش رسانه آورده است: ژنرالهای رسانه ای هستند که این روزها جنگها را با ابزارهای جدید و پیشرفته به پیش می برنند. خطر و اهمیت و تاثیر آنها از پهپادها و جنگنده ها و موشک ها و زیر دریایی ها در رقم زدن سرنوشت جنگها کمتر نیست. غرب اولین طرفی بود که به این حقیقت پی برد و میلیاردها روی آن سرمایه گذاری کرد و با آن امپراتوری هایی مانند امپراتوری شوروی سابق را فروپاشیدند و در حال حاضر به دنبال نابودی قدرت نوظهور به نام چین هستند.

این رسانه می نویسد: سخنرانی نصرالله باید نقشه راه برای رسانه های مقاومت باشد به ویژه که ۶۰ درصد از ساکنان منطقه ما را جوانان زیر سی سال تشکیل می دهند. هزینه های میلیاردی به تنهایی نمی تواند موفقیت رسانه را رقم بزند. رسانه باید توسعه یابد و مورد حمایت مراکز عملی مدرن قرار گیرد و کارشناسان برجسته آنرا مدیریت کنند یعنی افراد شایسته و وفادار به ارزشهای مقاومت.

رای الیوم نوشت: بسیاری از رسانه هایی که هزینه های زیادی خرج کردند توفیقی در جذب مخاطب نداشتند و رسانه های آزاد و مقاومت به سرعت پیشتاز شده اند اما چالش بزرگ این است که این دستاوردهای در وهله اول حفظ شود و در وهله دوم استمرار پیدا کند.

این رسانه در پایان آورده است: منطقه ما در آستانه جنگ سرنوشت ساز با تسلیحات مختلف قرار دارد و جنگ روانی و تبلیغاتی نقش مهم و موثری در آن دارد. از این رو باید آمادگی کامل دوش به دوش رزمندگان مقاومت و موشکهای آنها وجود داشته باشد.

 

اخبار مرتبط

۱۰۰ هزار نیروی آموزش دیده برای دفاع از لبنان داریم/ جنگ اصلی ما با اشغالگران صهیونیست است

حمله به مساجد، انتقام شکست آمریکا در افغانستان است

تقدیر حزب الله از مقاومت کرانه باختری و مواضع عراقی‌ها در رد سازش با رژیم صهیونیستی

0 نظر

ارسال نظر

capcha