چهار دهه با اقتدار در مقابل قدرت‌های استکباری ایستاده‌ایم

چهار دهه با اقتدار در مقابل قدرت‌های استکباری ایستاده‌ایم

به گزارش سراج24، حجت الاسلام احمد دهدار رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع کارکنان ستاد ارتش بیان کرد: در حالی که ما از نظر تجهیزات و امکانات رزمی با دنیای استکبار برابر نیستیم ولی از نظر ایمان، تقوا، خداباوری و خدا محوری که با الطاف الهی نصیب ملت ایران اسلامی شده، ۴۲ سال است که پنجه در پنجه همه قدرت‌های استکباری دنیا با اقتدار ایستادگی کرده‌ایم.

وی افزود: دشمنان ما با وجود تحمیل جنگ هشت ساله و انواع ترورها، توطئه‌ها و تحریم‌های ظالمانه هیچ غلطی نتوانستند بکنند و از این به بعد هم نخواهند توانست.

حجت الاسلام احمد دهدار با اشاره به آیات ۴۳ و ۴۴ سوره مبارکه انفال که به موضوع بشارت و پیروزی مسلمانان و محقق شدن وعده الهی در جنگ بدر می‌پردازد، گفت: این آیات بعد از بیان الطاف و امدادهای الهی نسبت به مسلمانان، از کم جلوه دادن کفّار در چشم آنان سخن می‌گوید که در چند مرحله انجام گرفت. یکی آنکه پیامبر (ص) عده دشمنان را درخواب، اندک دید و نقل خواب ایشان برای مسلمانان، روحیّه آنان را بالا برد. دیگر آنکه مسلمانان را در دید کفّار کم جلوه داد تا آنان لشکر تازه نفس برای امداد از مکّه درخواست نکنند.

وی ادامه داد: برخی از نکات، از جمله حفاظت خداوند از مومنان در بحرانی‌ترین شرایط، عدم بیان نقاط قوت دشمن و ضعف نیروهای خودی به دلیل امکان تضعیف روحیه مسلمانان به ویژه در هنگام نبرد با دشمنان، تحقق امدادهای الهی قبل از جنگ و هنگام نبرد با دشمن و اینکه تقدیر الهی، اراده را از انسان سلب نمی‌کند، یعنی ترغیب دو سپاه در جنگ بدر به رویارویی، بیانگر آن است که تحقّق جنگ از اختیار آنان خارج نبوده است را از جمله پیام‌های این دو آیه مبارکه بیان کرد.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش گفت: یکی از مهمترین پیام‌های آیات ۴۳ و ۴۴ سوره مبارکه انفال این است که پیروزی تنها به جمعیّت و نفرات نیست، بلکه عواملی همچون ایمان و روحیّه رزمندگان و لطف و تقدیر خداوند تعیین کننده است. کما اینکه ما در دوران معاصر نیز این نکته را مشاهده کردیم. آنجایی که امام راحل (ره) فرمود: آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و به لطف الهی و ایستادگی ملت سرافراز ایران اسلامی تا به امروز هیچ غلطی نتوانسته است انجام دهد.

اخبار مرتبط

جایگاه زن در ایجاد خانواده به خوبی تبیین نشده است

استفاده از ظرفیت‌های عظیم دریا به فرهنگ عمومی در کشور تبدیل شود

تاکید قالیباف بر توجه به مسائل دریاپایه در برنامه هفتم توسعه

0 نظر

ارسال نظر

capcha