قتل خبرنگاران، جنایت علیه آزادی رسانه و دموکراسی در اروپا است

قتل خبرنگاران، جنایت علیه آزادی رسانه و دموکراسی در اروپا است

به گزارش سراج24، به نقل از آسوشیتد پرس، در پی کشته شدن یک خبرنگار هلندی در آمستردام، رهبران اتحادیه اروپا با ارسال پیام‌هایی جداگانه در واکنش به این حادثه، نسبت به تکرار چنین وقایعی در اروپا به شدت ابراز نگرانی کردند.

بر اساس این گزارش، «پیتر آر. دِوِریس» خبرنگار هلندی بخش جنایی که پیشتر با اصابت گلوله به ناحیه سر، دچار جراحت شدید شده بود، نهایتاً سه شنبه شب در بیمارستان جان خود را از دست داد.

به گفته پلیس آمستردام، تاکنون ۳ مظنون در پرونده قتل خبرنگار مقتول بازداشت شده‌اند.

اما آنچه بیش از مرگ این خبرنگار، به جامعه هلند و اروپا شوک وارد کرد، سریالی شدن حمله به خبرنگاران در کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که طی سنوات گذشته در کشورهای اسلواکی، مالتا و اکنون نیز در هلند رخ داده است.

در همین راستا، «اورزلا فون درلاین» رئیس کمیسیون اروپا طی سخنانی این اقدام را محکوم کرد و گفت: ممکن است ما موافق بسیاری از موارد موجود در رسانه‌های خود نباشیم، اما باید بر سر این موضوع به توافق برسیم که پیگیری موارد مربوط به سوء استفاده از قدرت از سوی خبرنگاران نه تنها تهدید نبوده، بلکه سرمایه‌ای برای دموکراسی ما و جوامع ما محسوب می‌شود.

همچنین «چارلز میشل» رئیس شورای اروپا نیز در گفتگو با رسانه‌ها، اقدام به تیراندازی علیه خبرنگار مقتول را جنایت علیه ارزش اساسی آزادی رسانه در اروپا خواند.

اخبار مرتبط

گوترش به حمایت از برجام همچنان ادامه خواهد داد

حال «وخیم» یکی از چهار زن ایرانی متهم به جاسوسی در اسرائیل

رژیم صهیونیستی از اجساد شهدا در آزمایشگاه ها استفاده می کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha