فعالان فضای مجازی فاصله بین نقد و تخریب را رعایت کنند

فعالان فضای مجازی فاصله بین نقد و تخریب را رعایت کنند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام کاظم حافظ نیا پیش از ظهر چهارشنبه در جمع اعضای کارگروه فضای مجازی شورای فرهنگ عمومی آستارا، اظهار کرد: جهت دهی مطالب در فضای مجازی نباید به گونه‌ای باشد که خدمات و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زیر سوال برود.

امام جمعه آستارا افزود: فعالان شبکه‌های اجتماعی با در نظر گرفتن انصاف در کنار ضعف‌ها و کمبودهای موجود، محاسن انقلاب را هم بگویند.

وی با بیان اینکه دشمنان نظام تلاش می‌کنند با تبلیغ علیه نظام و ارزش‌های انقلاب، نظام را ناکارآمد جلوه دهند و در این راستا از فضای مجازی به عنوان یک سلاح استفاده می‌کنند، گفت: فعالان فضای مجازی و کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی نباید با مطالب خود مردم را به نظام بدبین کنند.

حافظ نیا با تاکید بر ضرورت نقد سازنده در رسانه‌ها، لزوم رعایت انصاف و اعتمادسازی آنها را گوشزد و اضافه کرد: رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی با بیان مشکلات بدون جانبداری و ایجاد فرصت اظهارنظرهای مختلف می‌توانند پشتیبان و بازوی توانمند مسئولان باشند.

وی، افزود: حرفه خبرنگاری جدای از بحث علم و فن یک هنر است و خبرنگار باید بتواند هنرمندانه رویدادهای جامعه را به مخاطبان انتقال دهد.

امام جمعه آستارا به استعدادهای خبرنگاری و همچنین وجود فعالان مجازی در این شهرستان اشاره و بر توسعه آموزش حرفه‌ای کردن خبرنگاران و فعالان فضای مجازی از حیث علمی و فنی تاکید کرد.

وی، گفت: اگر یک اتفاقی در شهرستان رخ می‌دهد توقع آن است که فضای مجازی و رسانه‌ای با نقد منصفانه آن را پیگیری کند تا نتیجه مطلوب به دست آید.

امام جمعه آستارا، اظهار کرد: متأسفانه در برخی موارد فضای مجازی پر شده از بد اخلاقی‌ها که فعالان واقعی در این رابطه باید از این بد اخلاقی‌ها دور باشند و باید با همراهی خبرنگاران خبرگزاری‌ها در فضای مجازی خبرهای صحیح به گوش مردم برسد.

حافظ نیا، تاکید کرد: امروز دشمن درصدد ناامید کردن فضای جامعه است و با القای ناامیدی از طریق جنگ رسانه‌ای در صدد این رویه برآمده است اما با آگاه سازی دقیق مردم در حوزه‌های مختلف می‌توان از این حربه دشمن نیز جلوگیری کرد.

وی، ادامه داد: کار در فضای مجازی وسیع است و در شرایط فعلی، دشمن نظام اسلامی را هدف قرار داده و با هم افزایی در تمامی زمینه‌ها می‌توان از سیاه نمایی که دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال آن هستند، جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

لزورم همیاری مردم در اجرای طرح تفصیلی شهری در منطقه کن

واکنش امام جمعه سمنان به فیلم موهن «عنکبوت مقدس»

نبود نظارت و بودجه کافی، مشکل راه‌های روستایی در دیشموک

0 نظر

ارسال نظر

capcha