منتخب مردم تهران در شورای شهر ششم:

شورای شهر به صورت مستقل شهردار تهران را انتخاب می کند

شورای شهر به صورت مستقل شهردار تهران را انتخاب می کند

به گزارش سراج24؛ سید احمد علوی منتخب مردم تهران در شورای شهر ششم در گفت و گو با خبرنگار سراج24 ضمن تاکید بر استقلال شورای شهر در انتخاب شهردار تهران، تاکید کرد: خبرهایی در خصوص تحت فشار قرار دادن اعضای شورای شهر به منظور تاثیرگذاری در انتخاب شهردار تهران را در رسانه ها دیده ام. ممکن است برخی نظراتی درباره شهرداری داشته باشند اما شورای شهر بدون دخالت و فشار باید برای کرسی شهرداری تهران تصمیم گیری کند.

وی ادامه داد: شورای شهر باید در انتخاب شهردار تهران آزاد باشد و در این صورت است که انتخاب صحیحی خواهیم داشت. انتخاب صحیح شهردار تهران نه تنها کارنامه درخشانی از شورای شهر برجای می گذارد بلکه می تواند ریل گذاری جدیدی در شهر تهران ایجاد کند که شاهد آبادانی شهر تهران باشیم و نفع آن را شهروندان خواهند برد.

منتخب مردم تهران در ششمین دوره شورای شهر تاکید کرد: شورای شهر ششم بنا دارد با توجه به شاخص های کمیته انتخاب معیارها، شهردار آینده تهران را انتخاب کند. طبیعی است که پس از انتخاب شاخص ها مصادیق نیز مشخص می شوند. اما در حال حاضر هیچ فردی به عنوان گزینه شهرداری تهران مطرح نیست. 

علوی گفت: اعضای شورای شهر تهران برای انتخاب شهردار آینده نباید تحت فشار باشند. بلکه باید به دور از هرگونه فضاسازی و فشار به دنبال مدیر کارآمدی باشند که بتواند شهر تهران را به دور از سیاسی کاری اداره کند. باید بدانیم چنانچه اعضای شورای شهر با فشارهای بیرونی برای شهردار تهران تصمیم گیری کنند شهردار موفقی بر روی نخواهد آمد.

به گفته او، شورای شهر مستقل است و مستقل از فضای سیاسی و جناحی حاکم در کشور مدیر شایسته ای را برای اداره شهر تهران انتخاب خواهد کرد.

این عضو شورای شهر ششم، در پایان تاکید کرد: اعضای شورای شهر تهران باید با تصمیم درست و به دور از هرگونه فشاری مسیر را برای شهردار کاربلد و دارای استقلال فراهم کنند.

اخبار مرتبط

شورای عالی استان‌ها باید از شرایط اداری خارج شود/ موضوعات محلی با نگاه تخصصی در دستور کار قرار گیرد

زاکانی حکم داماد خود را لغو کرد

شهردار تهران خواستار تعاملات کاربردی‌تر میان شهروندان امت اسلامی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha