سانسور سخنان «مشعل» درباره اسرای فلسطینی در عربستان توسط العربیه

سانسور سخنان «مشعل» درباره اسرای فلسطینی در عربستان توسط العربیه

به گزارش سراج24 به نقل از «عربی ۲۱»، شبکه سعودی العربیه که هفته جاری با خالد مشعل، رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در خارج از فلسطین گفتگو کرده بود بخشی از این مصاحبه را در یوتیوب سانسور کرد.

بر اساس این گزارش، خالد مشعل در جریان صحبت‌های اخیر خود خواستار آزادی اسرای فلسطینی در بند عربستان سعودی شده بود که این سخنان در یوتیوب حذف شدند.

رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در خارج در جریان گفتگو با شبکه العربیه همچنین ابراز امیدواری کرده بود که کشورهای عربی و به ویژه عربستان سعودی روابط تاریخی خود با جنبش متبوعش را از سر گیرند.

با تمامی این‌ها، شبکه العربیه در اقدامی که برخلاف اصول حرفه‌ای رسانه‌ای تلقی می‌شود، اظهارات رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس درباره عربستان را در شبکه اجتماعی یوتیوب حذف کرد تا این سخنان بازتاب نداشته باشد.

پیش از این، سازمان عربی حقوق بشر در انگلیس، با صدور بیانیه‌ای خواهان آزادی اسرای فلسطینی و اردنی در زندان‌های عربستان سعودی شد. در این بیانیه آمده است: اسرای فلسطینی و اردنی از بیش از ۲۰ ماه قبل تاکنون در زندان‌های عربستان سعودی به اتهام حمایت از آرمان فلسطین به سر می‌برند.

بر اساس این بیانیه، نیروهای امنیتی عربستان، بازداشت این اسرا را از ماه فوریه سال ۲۰۱۹ آغاز کردند و در جریان این عملیات، ۶۸ فلسطینی و اردنی مقیم عربستان سعودی بازداشت شدند. این شهروندان فلسطینی و اردنی بدون هیچ اتهام رسمی، در زندان‌های عربستان سعودی به سر برده و دادگاهی برای آنها برگزار نشده است.

آنها حتی حق تماس با خانواده‌هایشان را نیز ندارند و سیستم قضائی عربستان سعودی به ناحق، برخی از آنها را به ارتباط داشتن با یک تشکیلات تروریستی متهم کرده است. بر اساس این بیانیه، بسیاری از این اسرا، تحت شکنجه و اهانت و رفتار غیر انسانی قرار گرفته‌اند.

اخبار مرتبط

شهادت نوجوان ۱۴ ساله فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست‌ها

ثبت اولین مورد «آبله میمون» در فلسطین اشغالی

یورش مجدد نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین

0 نظر

ارسال نظر

capcha