۱۵۰۰ واحد مسکن ویژه محرومان در استان بوشهر احداث می شود

۱۵۰۰ واحد مسکن ویژه محرومان در استان بوشهر احداث می شود

به گزارش سراج24، حمید حیدری بریدی صبح دوشنبه در نشست با مسئولان شهرستان گناوه اظهار داشت: سهمیه استان بوشهر در قالب طرح ویژه مسکن محرومان طبق تفاهم نامه‌ای که در سطح ملی بین سازمان برنامه و بودجه کشور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بوشهر مبادله شده است هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی است که مجوز آن صادر شده است.

وی افزود: هدف این طرح ساماندهی بافت‌های ناکارآمد در سطح روستاهای کشور است که در سطح استان‌های کشور اجرا می‌شود.

وی گفت: اجرای این طرح فرصت طلایی برای استان به ویژه شهرستان گناوه است که با توجه به زلزله دارای واحدهای آسیب پذیر و بافت‌های فرسوده زیادی است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی در اولویت این طرح قرار دارند و در صورت نبود این افراد، افرادی که بضاعت و توان مالی ندارند و دارای واحدهایی با بافت‌های ناکارآمد و فرسوده هستند، می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی بیان کرد: دهیاران با توجه به اینکه اشراف بیشتری به مناطق و روستاها دارند، برای بهره مندی مناسب و مطلوب از این طرح، محرومان نیازمند مسکن را شناسایی و معرفی کنند و این مهم را در دستور کار خود قرار دهند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر افزود: سهمیه شهرستان گناوه از مجموع ساخت هزار و ۵۰۰ واحد مسکن ویژه محرومان استان، ۲۲۵ واحد است که این سهمیه تا ۳۰۰ یا ۴۰۰ متقاضی قابل افزایش خواهد بود.

حمید حیدری‌بریدی و اظهار داشت: در این راستا ۳۰۰ میلیون ریال به ازای هر واحد مسکونی به‌صورت کمک بلاعوض و یک میلیارد ریال وام بانکی کم‌بهره پرداخت می‌شود.

اخبار مرتبط

فتاح:آغاز عملیات اجرایی احداث ۱۰ هزار واحد مسکن محرومان در کشور

حوزه علمیه خواهران بوشهر مرکز بستری موقت کرونایی‌ها شد

بیش از ۴۰۰ واحد مسکونی تحویل مددجویان بوشهر می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha