مقاومت می‌داند که چگونه اسرای خود را از بند صهیونیست‌ها آزاد کند

مقاومت می‌داند که چگونه اسرای خود را از بند صهیونیست‌ها آزاد کند

به گزارش سراج24 به نقل از فلسطین الیوم، «خالد مشعل» رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در خارج از فلسطین سخنانی را در خصوص موضوع تبادل اسراء با رژیم صهیونیستی مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در خارج از فلسطین گفت: هیچ پیشرفتی در پرونده تبادل اسراء با رژیم صهیونیستی حاصل نشده است و مقاومت می داند که چگونه اسرای خود را از چنگ این رژیم آزاد کند.

مشعل افزود: ملت فلسطین در طول مدت زمان گذشته در معرض توطئه‌هایی قرار گرفته است که از جمله این توطئه ها می‌توان به معامله قرن اشاره کرد. توطئه دیگر علیه شیخ جراح بود که فلسطینیان شجاعانه در برابر آن ایستادند.

رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در خارج از فلسطین در ادامه هشدار داد: رژیم صهیونیستی خطری برای امت اسلام به شمار می‌آید. هر کسی تل آویو را بخشی از راه حل می داند سخت در اشتباه است.

پیشتر، جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه ای درباره مبادله اسرا اعلام کرد: رژیم صهیونیستی خود به خوبی می داند که اسرای آن تنها در برابر آزادی اسرای فلسطینی، آزاد خواهند شد. این رژیم اکنون به دنبال باج خواهی از مقاومت است اما به هدف خود نخواهد رسید.

جنبش حماس در ادامه بیانیه خود آورده است: رژیم صهیونیستی نمی تواند پرونده های مختلف را با یکدیگر درهم آمیزد. اسرا در مقابل اسرا آزاد خواهند شد. این رژیم تاکنون به تعهدات خود در توافق آتش بس نیز پایبند نبوده است.

چندی پیش نیز روزنامه لبنانی «الأخبار» مطلبی را در خصوص مسأله مبادله اسرا میان جنبش مقاومت اسلامی حماس و رژیم صهیونیستی منتشر کرد. این روزنامه در مطلب خود آورده است: رژیم صهیونیستی مطالبات زیاده خواهانه ای را در خصوص مبادله اسرا با حماس مطرح کرده است.

روزنامه الأخبار در این مطلب همچنین عنوان کرده است: اخیراً «تور ویسلند» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در غرب آسیا پیامی را از طرف رژیم صهیونیستی به مقامات جنبش مقاومت اسلامی حماس رساند.

روزنامه مذکور عنوان کرده است: این مقام سازمان ملل متحد به مقامات حماس اعلام کرد که تا پیش از پایان آزادسازی اسرای رژیم صهیونیستی، این رژیم اجازه بازگشایی گذرگاه‌ها یا ورود کمک‌های بین‌المللی به غزه را نمی‌دهد و از بازسازی این منطقه جلوگیری خواهد کرد.

در ادامه مطلب الاخبار آمده است: رژیم صهیونیستی خواستار امتیازدهی حماس در پرونده تبادل اسرا، کم کردن از تعداد اسرایی که درخواست آزادی آنها را دارد و نیز کاستن از دیگر شروط است. حماس قاطعانه به این درخواست پاسخ منفی داده است.

اخبار مرتبط

رژیم صهیونیستی باید بهای آتش بس در غزه را بپردازد

حماس: تل آویو بهای مورد نظر مقاومت را پرداخت خواهد کرد

مقاومت: اسرائیل را مجبور به پذیرش خواسته‌های ملت فلسطین خواهیم کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha