در سالروز شهادت مصطفی اخلاقی از جهادگان رسانه ای منتشر شد؛

نام نیک شما زمزمه ی مردم شهر است

نام نیک شما زمزمه ی مردم شهر است

به گزارش سراج24؛ پریسا رحیمی: "سلام بر تو ای شهید. امروز ۱۳ ام تیرماه اولین سالگرد شهادتت، عجیب یادت در خاطرم پر رنگ شده است.
باور ندارم انقدر به غریبه ایی که ندیده ام معرفت پیدا کنم. چیزی را که خوب فهمیدم، پاکی و بی ریایی ات بوده که شما را محبوب همگان کرده است.
نام نیک شما زمزمه ی مردم شهر است.
راستی شهید رسانه شدن هم عالمی دارد!
رد‌ اثر شما در بسیاری از کارهای جهادی ماندگار شده وهر کدام یادآور شماست.
شهید مصطفی اخلاقی بزرگ .
امروز،  الگویی بی بدیل  برای رسیدن جوانان به عاقبت نیک در هر جایگاه و منصب شده اید.
خوش به سعادتتان. سلام ما را به اربابمان برسان.
و راهتان ادامه دارد ...
روزے ڪہ شود " اِذَا السَّمٰاء ُانْفَطَرَت "
وانگہ ڪہ شود " اِذَا النُّجُومُ انْڪَدَرَت "
من دامن تو بگیرم اندر " سُئِلَتْ "
گویم صَنَما " بِاَیِّ ذَنْبٍ قُتِلَت "
عشق تو مرا " اَلَسْتُ مِنْڪُمْ بِبَعید "
هجر تو مرا " اِنَّ عَذٰابے لَشَدید "
بر ڪنج لبت نوشتہ "یُحیِے و َیُمِیت”
مَنْ مٰاتَ مِنَ الْعِشقِ فَقَد مٰاتَ شَهید "

*«افشین آزادی»، مسئول سراج استان کرمانشاه پیش از این نیز از شهید جهادگر رسانه ای این چنین گفته است:
«مصطفی اخلاقی» متولد سال 72 و از فعالین فرهنگی و رسانه‌ای استان بود. اگرچه از سال 93 به جمع دوستان ما در سراج پیوست؛ امّا پیش از آن هم در این حوزه‌ها فعالیت می‌کرد.
مصطفی هرجا که بحث رسانه‌ای در کرمانشاه مطرح می‌شد؛ با کمترین امکانات به عنوان نفر اول در میدان حضور داشت. از اتفاقات و تنش‌های اجتماعی و سیاسی تا کمک به محرومین را پیگیری می‌کرد و پوشش می‌داد.
در ماجرای زلزله سرپل‌ذهاب، مصطفی و دوستانش اولین گروهی بودند که با کمترین امکانات و با گوشی تلفن همراه شخصی، مشغول کار و تهیه گزارش شدند و حتی توانستند مستندهای فاخر و قابل تقدیری را تولید کنند.
مصطفی اخلاقی در فضای مجازی کرمانشاه، نفر اول بود و به عنوان نخ تسبیح، نقشی محوری و وحدت بخش برای دوستان و همکارانش داشت.
در ماجرای زلزله؛ مصطفی به صورت داوطلبانه، یک سال تمام به صورت مستمر، هر دو روز یکبار با هزینه شخصی، ماشین کرایه می‌کرد و برای مستندسازی وتهیه گزارش دقیق از مناطق زلزله زده، از کرمانشاه به سرپل‌ذهاب می رفت.
او در کارهای خیر نیز نفر اول بود؛ او پشت و پناه بچه ها بود. جدای از توانایی تبیینی که در مصطفی بود؛ اگر جایی نیاز به اصلاح ذات البین و ایجاد وحدت بود؛ مصطفی حضور داشت.
چند روز پیش (13 تیرماه 1399) که کاروانی از خادمان رضوی برای بازدید از کارخانه‌ای در خصوص بحث اقتصاد مقاومتی رفته بودند؛ مصطفی و تیم همراهش هم طبق معمول برای تهیه خبر حرکت کردند. در راه برگشت، در ورودی شهر کرمانشاه و روبروی فرودگاه کرمانشاه، خودروی مصطفی و همراهانش به خاطر ممانعت از برخورد به خودروی روبرویی که جمعی خانوادگی در آن حضور داشتند؛ به گاردریل میان خیابان منحرف می‌شود و پس از برخورد با تیر برق؛ دچار سانحه می‌شود.
ما مصطفی را در این واقعه از دست دادیم و دوستان دیگری هم در این حادثه صدمه دیدند که یکی از آن‌ها در حالت کما به سر می‌برد. از مردم و همه دوستان می‌خواهیم که برای سلامتی و شفای این دوستان هم دعا کنند.
مصطفی و تیمش در تمام کارهای رسانه‌ای، سنگ تمام گذاشتند. اگر سیل بود، زلزله بود، کار خیری بود، کرونا بود و یا هر واقعه و اتفاق دیگری پیش می‌آمد؛ مصطفی و تیمش آن جا حضور داشتند. او مسئول رسانۀ ستاد عتبات استان هم بود و کارهای مختلفی در این راستا هم انجام می داد. مصطفی، پرچمدار کارهای فرهنگی و رسانه‌ای بود.

اخبار مرتبط

سربازان گمنام امام زمان پاتک زدند

تمجید رهبر معظم انقلاب از فیلم سینمایی «موقعیت مهدی»

کتاب تعاملی «مصطفی و امید» منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha