کتاب صحیفةالابرار برای اولین‌بار به فارسی ترجمه شد

کتاب صحیفةالابرار برای اولین‌بار به فارسی ترجمه شد

به گزارش سراج24؛ جواد حیدری مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قدیم‌الاحسان در گفت‌وگویی اظهار داشت: علامه میرزا محمدتقی مامقانی (متلخص به نیّر) از علمای محدث و اهل ولایت بوده است که بیشتر اشعار او مشهور شده است و کمتر کارهای علمی و روایی او مدنظر قرار گرفته است. او از شاعران پرآوازه و عالمان ژرف‌اندیش و از افتخارات مذهب تشیع (در نیمه دوم قرن سیزدهم هجری) است.

وی با اشاره به اینکه اشعار نغز و پرمحتوای «نیر» در واقعه عاشورا بسیار زبانزد است، تصریح کرد: آثار گوناگونش حاکی از معرفت، عظمت و تبحر او در علوم مختلف است.

انتشار ترجمه فارسی کتاب «صحیفة الابرار» برای اولین بار

حیدری گفت: یکی از آثار «نیر» کتاب کم نظیر «صحیفة الابرار» است که دریایی از فضائل اهل‌بیت علیهم‌السلام را در خود گنجانده و در ضمن واگویه طرفه‌هایی از احادیث امامان علیهم‌السلام، معارف بلند و راه‌گشایی را به خواننده ارزانی می‌‌کند که کلید شماری از شبهه‌ها و مسائل اعتقادی و پاسخ بسیاری از سطحی نگری‌ها و یاوه‌بافی‌هاست. این کتاب به زبان عربی موجود بود و تاکنون به زبان فارسی ترجمه نشده بود.

انتشار در ۱۳ جلد

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قدیم‌الاحسان افزود: این مؤسسه با همکاری سیدهادی حسینی از مترجمان برجسته کتب علمی و جمع دیگری از طلاب خبره، این کتاب را به زبان فارسی ترجمه کرد. این کتاب دارای ۱۲ فصل بود که در ترجمه متن عربی و فارسی هر فصل در قالب یک کتاب منتشر شد و یک جلد نیز تماماً به نمایه‌ها اختصاص دارد. در مجموع این کتاب در ۱۳ جلد عرضه شده است.

وی با بیان اینکه در مرحله نخست ۵۰۰ نسخه از این کتاب منتشر شده است گفت: علاقه‌مندان برای خرید می‌توانند با شماره ۳۳۴۴۲۲۵۴ با پیش شماره ۰۲۱ تماس حاصل کنند و یا از طریق  www.dinkala.ir اقدام کنند، همچنین آموزه‌های سودمند این کتاب اندیشه و دل را صفا می‌بخشد و اصل بنیادین ولایت و امامت را در عمق جان می‌نشاند و نهاد انسان را سرشار از عشق و محبت به خاندان عصمت و طهارت می‌سازد.

حیدری در پایان خاطرنشان کرد: تألیف بعدی این مؤسسه ان شاء الله حسنیه مأثور است که بنا داریم در ماه صفر رونمایی کنیم که در ادامه تألیفات مأثور مؤسسه ماست.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha