استان بوشهر پیشینه باشکوهی در عرصه تأسیس حوزه‌های علمیه دارد

استان بوشهر پیشینه باشکوهی در عرصه تأسیس حوزه‌های علمیه دارد

به گزارش سراج24، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری بعد از ظهر شنبه در نشست شورای حوزه علمیه استان بوشهر که به صورت ارتباط تصویری برگزار شد با اشاره به پیشینه حوزه‌های علمیه استان بوشهر، اظهار داشت: حوزه‌های علمیه استان بوشهر از قدیم صاحب سبک بوده‌اند و این نشان از قوت علمای این استان بوده است.

رئیس شورای حوزه علمیه استان بوشهر افزود: در سال‌های اخیر یک تحول بنیادین در حوزه‌های علمیه استان بوشهر ایجاد شده و با یاری خداوند این استان جایگاه خود را در سطح کشور در این زمینه پیدا کرده و باید این را پاس بداریم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تصریح کرد: ما باید حوزه‌های علمیه استان بوشهر را بسیار قوی، محکم و عمیق طراحی، مدیریت، اجرا و به پیش ببریم که در آینده یک استوانه قوی برای ساحت مقدس حضرت بقیة الله الأعظم «روحی فداه» و مقام معظم رهبری در عرصه‌های مختلف انقلاب باشد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه حوزه‌های علمیه بوشهر کار بسیار سنگینی بر دوش دارند، افزود: در زمینه حوزه‌های علمیه باید هم در فضای استان‌های جنوبی کشور تأثیر گذار باشیم و هم با توجه به نزدیکی بوشهر به کشورهای حوزه خلیج فارس در این حوزه نیز تأثیر گذار باشیم.

آیت الله صفایی بوشهری بیان کرد: امید داریم در آینده حوزه‌های علمیه استان بوشهر به عنوان یکی از حوزه‌های اصلی جهان تشیع تجلی پیدا کند و منشأ خیرات و برکات بسیاری باشد و این مقدور است چون این استان دارای پیشینه بسیار باشکوهی در عرصه تأسیس حوزه‌های علمیه بوده است.

رئیس شورای حوزه علمیه استان بوشهر افزود: در سال‌های اخیر طلاب استان تألیفات خوبی داشته‌اند به همین جهت ما باید بر روی پژوهش، تحقیق، تحصیل و حمایت از نخبگان حوزه سرمایه گذاری کنیم که به سرانجام برسد و هر سال شاهد تألیفات متعددی در رشته‌های مختلف علمی در حوزه علمیه بوشهر باشیم.

در ادامه این نشست در رابطه با سال تحصیلی آینده و پذیرش طلاب و آئین نامه‌های حوزه علمیه بحث و تبادل نظر صورت گرفت و اعضای شورا به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پیرامون این موضوعات پرداختند و مصوباتی نیز به تأیید اعضا رسید.

اخبار مرتبط

حوزه‌های علمیه شیعه و اهل‌سنت در کردستان تقویت می‌شود

لزوم ترویج پیام های انقلاب در جامعه

برنامه‌های غدیر در ۳۵۷ شهر و روستای استان بوشهر اجرا می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha