سید‌علی موسوی‌:

‌‌رفع پیچید‌گی‌های‌ شهری تهران ‌شهرداری "قوی، با‌ برنامه و کارآمد" می‌خواهد / شهردار آینده پایتخت جوان و پرتلاش باشد‌

‌‌رفع پیچید‌گی‌های‌ شهری تهران ‌شهرداری "قوی، با‌ برنامه و کارآمد" می‌خواهد / شهردار آینده پایتخت جوان و پرتلاش باشد‌

به گزارش سراج24؛ سید‌ علی موسوی‌ نماینده ملکان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 با اشاره به گام دوم انقلاب در خصوص معیار‌های لازم برای شهردار آینده تهران  و مطالبات مردمی از شهردار آینده پایتخت و مدیریت شهری می‌گوید: با توجه به گام دوم انقلاب اولین نکته بحث جوانگرایی است. یعنی در هر پست و مقامی به خصوص در سطح مدیران ارشد افرادی به میدان بیایند که بر اساس جوانگرایی انتخاب شده‌اند و دارای معیارهایی همچون انگیزه‌ بالا، پرتلاش بودن، خستگی‌ناپذیری باشند. این مسائل مهم‌ترین وظایف مدیران گام دومی است. مدیران و از جمله شهردار آینده باید بر شیوه مدیریت خود تسلط کامل داشته باشد.

وی همچنین می‌افزاید: مدیران در هر سطحی باید تخصص و تعهد کافی در کار‌هایشان وجود داشته باشد. امروز که بحث مدیریت شهری دارای پیچیدیگی‌هایی است بنابراین نیاز به یک مدیر توانا است.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت جهادی بودن شهردار آینده پایتخت ادامه می‌دهد: یک مدیر توانمند و شهردار کلان‌شهر تهران باید تیمی قوی و برنامه‌ای کارآمد برای مدیریت شهری داشته باشد. از سوی دیگر شهردار آینده باید بحث جهادی بودن برای مدیریرت کلان‌شهر تهران را در اولویت کار خود قرار دهد.

‌موسوی در پاسخ به این پرسش که تصمیم‌گیری برای اجرای برنامه‌ها و سرعت عمل چه تاثیری در مدیریت شهری دارد؟ می‌گوید: تردید در هنگام اجرای برنامه برای هر مدیری می‌تواند چالش‌هایی را به وجود بیاورد. بحث تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی برای مدیریت شهر بسیار اهمیت دارد. واقعیت این است که اگر مدیری در تصمیم خود تردید داشته باشد و نتواند برنامه‌های خود را اجرایی کند هیچ کاری پیش نخواهد رفت و تمام مسائل معطل می‌مانند. بنابراین یکی از مهم‌ترین خصوصیان یک مدیر توانمند این است که در تصمیم‌گیری‌ها حساس باشد و از نظرات کارشناسان استفاده کند و وقتی تصمیمی گرفته شد با قاطعیت آن تصمیم را به مرحله اجرا برساند.
 

اخبار مرتبط

انتصابات جدید در شهرداری تهران/ زاکانی معاونان، شهرداران و مشاوران خود را انتخاب کرد

ویدئو/ انتقاد عضو شورای ششم شهر تهران از برخی انتصابات در شهرداری

ویدئو/ کپسول های اکسیژن خارج از ضابطه را برگردانید/ اسامی افراد را فاش می کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha