همایش «جنگ بیولوژیک؛ پیامدها و راهکارها» برگزار می‌شود

همایش «جنگ بیولوژیک؛ پیامدها و راهکارها» برگزار می‌شود

به گزارش سراج24 به نقل از مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، سمیه سالم معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان سمنان در این باره گفت: اولین مجوز ISC (مرکز استنادی علوم جهان اسلام) برای برگزاری همایش در حوزه‌های علمیه خواهران توسط مدرسه علمیه فاطمیه دامغان در استان سمنان کسب شد. این مجوز برای همایش «جنگ بیولوژیک، ماهیت، ابعاد، پیامدها و راهکارها» کسب شده است.

به گفته وی، پیرو مکاتبات صورت گرفته با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در شیراز، این همایش برای اولین بار در حوزه‌های علمیه خواهران موفق به اخذ مجوز از پایگاه ISC شده است.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان سمنان اضافه کرد: وبگاه این همایش در ۶ تیر ۱۴۰۰ با حضور معاون و مدیران پژوهش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران رونمایی شد و پژوهشگران می‌توانند مقالات خود را در موضوع همایش از طریق وبگاه pfdconf.ir به این همایش ارسال کنند.

وی محورهای اصلی ارائه مقاله به این همایش را شامل جنگ بیولوژیک وحوزه‌های علمیه، جنگ بیولوژیک و مناسبات اخلاقی- اعتقادی، جنگ بیولوژیک و مناسبات زیست محیطی و پزشکی، ماهیت‌شناسی و موضوع‌شناسی جنگ بیولوژیک، جنگ بیولوژیک و مناسبات فقه و حقوق، جنگ بیولوژیک و مناسبات سیاسی- دفاعی و جنگ بیولوژیک و مناسبات اجتماعی ذکر کرد و گفت: مهلت ارسال چکیده مقالات به این همایش ۱۵ آبان و زمان برگزاری همایش یکم دی‌ماه ۱۴۰۰ است.

سالم با بیان اینکه در برگزاری همایش جنگ بیولوژیک، سازمان تبلیغات اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی قم، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان و برخی سازمان‌های دیگر مشارکت دارند، افزود: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام یک سامانه اطلاع رسانی علمی است که درصدد رتبه بندی دانشگاه‌های ایران و جهان اسلام و تجزیه و تحلیل مجلات علمی کشورهای اسلامی بر اساس معیارهای علم‌سنجی معتبر اسلامی است.

وی ادامه داد: ایران بعد از ایالات متحده آمریکا با ۶۰ سال تجربه در مطالعات استنادی و کشور هلند، سومین نظام استنادی جهان را بنیانگذاری کرده است و در این راستا بر اساس قوانین جدید و مصوبه وزارت علوم تحقیقات و فناوری و همچنین دستورالعمل برگزاری کنگره‌ها و همایش‌های علمی-پژوهشی ، همایش حوزوی «جنگ بیولوژیک، ماهیت، ابعاد، و راهکارها» برای اولین بار در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) به ثبت رسیده و دارای اعتبار ویژه است.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان سمنان افزود: ثبت یک کنفرانس علمی در پایگاه علوم استنادی جهان اسلام، از دیدگاه پژوهشگران، دانشگاهیان و محققان از جهت درجه ارزیابی علمی آن همایش، نشان از اعتبار علمی آن دارد. این همایش با کد اختصاصی ۹۹۲۱۰-۶۳۸۱۷ در پایگاه استنادی علوم جهان نمایه شده و در فهرست همایش‌های معتبر در حوزه علوم انسانی این پایگاه ثبت شده است.

اخبار مرتبط

مبارزه با جریان جهالت و تکفیر از موضوعات جدی ماست/ اعزام ۴۰ هزار مبلغ به مناطق مختلف کشور با هدف جهاد تبیین +تصاویر

دولت عراق به برگزاری همایش صهیونیستی در اربیل واکنش نشان داد

برگزاری نخستین همایش تلویزیونی تجلیل از پیرغلامان و مادحان حسینی مازندران

0 نظر

ارسال نظر

capcha