لزوم افزایش سرمایه گذاری در جهت جلوگیری از مفاسد اجتماعی

لزوم افزایش سرمایه گذاری در جهت جلوگیری از مفاسد اجتماعی

به گزارش سراج24، مهدی رضائیان ظهر شنبه در ستاد راهبری و هماهنگی اجرای مصوبه عفاف و حجاب خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: بسیاری از مسائل اقتصادی، سیاسی و حتی کرونایی با مدیریت‌های راهبردی و عملیاتی قابل حل است اما بسیاری از مسائل فرهنگی با توجه به درگیر کردن عقاید مردم، به راحتی قابل برگشت نیست.

دبیر شورای سیاستگذاری عفاف و حجاب با اشاره به اینکه دامنه مفهومی واژه عفاف بسیار وسیع است، گفت: سرمایه‌های اصلی هر جامعه به خصوص جامعه اسلامی که بر مبنای دین اسلام پایه گذاری شده است، مربوط به عفاف می‌باشد.

وی با بیان اینکه موضوع مباحث اجتماعی و فرهنگی در مقایسه با سایر عرصه‌ها پراهمیت‌تر است، افزود: سرمایه گذاری دشمن در حوزه فرهنگی و اجتماعی برای کشور ایران، بسیار زیاد است؛ فعالیت در حوزه فضای مجازی، شبکه‌های ماهواره‌ای قطعاً با سرمایه گذاری بالا انجام می‌شود و این کار ما را سخت‌تر می‌کند.

رضائیان گفت: اگر بخواهیم از فرهنگ ایرانی و اسلامی خود صیانت کنیم باید در ابتدا ترفندهای دشمن را به خوبی بشناسیم؛ سپس حداقل سرمایه گذاری خود را به اندازه سرمایه گذاری دشمن برسانیم.

این مقام مسئول بیان داشت: نکته قابل توجه این است که باید بدانیم که اکنون در چه نقطه‌ای ایستاده‌ایم،؛روند وضعیت چگونه است؛ شاخص‌ها و شناسه‌های فرهنگی، اجتماعی در ارتباط با این موضوع چه وضعیتی دارد.

وی اظهار داشت: متأسفانه اکثر روندهای کشور در بحث مفاسد اخلاقی به صورت صعودی هستند که آمارهای مربوط به طلاق، ایدز، سقط جنین و بالا رفتن سن ازدواج جزئی از آنان محسوب می‌شوند.

دبیر شورای سیاستگذاری عفاف و حجاب تصریح کرد: باید از طریق برنامه‌های مناسب روند رو به رشد مسائل حوزه اخلاق را متوقف کنیم.

وی با بیان اینکه حوزه عفاف، مشترک بین خانم‌ها و آقایان است و هرکدام تعریفی جداگانه ای دارد، گفت: عمده تاکید در حوزه فرهنگی، ایجابی و اقناعی است، اما افراد خاصی که با نیت خاص، جریانات سازمان یافته در خلاف جهت حرکت دارند، اقدامات سلبی و مقابله‌ای لازم است.

رضائیان در انتها با اشاره به سرمایه گذاری سنگین دشمن در راستای تخریب عفاف و حجاب، گفت: باید سرمایه گذاری مادی و معنوی بیشتری برای جلوگیری از مفاسد اجتماعی به کار ببریم.

اخبار مرتبط

جشن بزرگ دختران انقلاب با حضور میهمانان ویژه برگزار می‌شود

ماموریت رئیس‌جمهور به وزارت کشور درباره عفاف و حجاب/ گنجانده شدن ۵ زبان خارجی جدید در برنامه درسی مدارس

ضرورت هدایت وقف‌ها در راستای ترویج عفاف و حجاب در جامعه

0 نظر

ارسال نظر

capcha