رویکرد تبلیغات اسلامی خراسان شمالی استفاده از تشکل‌های مردمی است

رویکرد تبلیغات اسلامی خراسان شمالی استفاده از تشکل‌های مردمی است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام حمید رفیعی اظهار کرد: صدور بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری، تکلیف برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی برای ادامه مسیر را دقیق‌تر و مشخص‌تر کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مسئله‌ای که در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح‌شده، آغاز چله دوم انقلاب و ورود به مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی است که نوک پیکان عملیات برای نهادینه شدن بیانیه گام دوم به سمت دستگاه‌های فرهنگی کشور قرار گرفت که یکی از دستگاه‌های اصلی و زیرمجموعه خود مقام معظم رهبری، سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی با اشاره به مجموعه‌های گسترده‌ای که ذیل سازمان تبلیغات اسلامی به فعالیت مشغول هستند، افزود: مجموعه‌هایی نظیر حوزه هنری، تهران تایم، انتشارات امیرکبیر، انتشارات سوره مهر، مدارس معارف اسلامی صدرا، فضای سایبری مثل تبیان و سازمان دارالقرآن، پژوهشکده باقرالعلوم و بنیاد هدایت به اجرای برنامه‌های فرهنگی و دینی مشغول هستند.

حجت الاسلام رفیعی تصریح کرد: رویکرد جدی سازمان تبلیغات اسلامی در اجرای برنامه‌های فرهنگی و دینی استفاده از مجموعه‌های مردمی و تشکل‌های دینی کف میدان است که برکات بسیاری در پی داشته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی بیان داشت: مسئله تسهیل گری برای تشکل‌های دینی و قرآنی وابسته برای اجرایی شدن برنامه مذهبی، هدایت و نظارت آن‌ها ازجمله رویکردهای اداره کل تبلیغات اسلامی است.

وی تأکید کرد: در موقعیتی از زمان، روحانیون را در روستاها و شهرها مستقر کردیم، اما در حال حاضر طرح امامت در حال اجرا است و یکی از مواردی که در این طرح دیده‌شده این است که امام روستا نباید مستقر باشد بلکه باید امام بی‌قرار باشد و رفع موانع و مشکلات مردم باید مهم‌ترین دغدغه او باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در پایان گفت: موازی کاری‌هایی که در تولیت مساجد وجود دارد باید رفع شود تا شاهد مساجد پویا باشیم که به همین منظور در آینده شورایی تحت عنوان شورای تعالی مساجد با همکاری دستگاه‌های متولی مسجد اجرا می‌شود.

اخبار مرتبط

تولید تلاوت‌های تصویری قاریان از خراسان شمالی آغاز شد

نماز جمعه در تمام شهرهای خراسان شمالی اقامه می‌شود

لزوم ترویج پیام های انقلاب در جامعه

0 نظر

ارسال نظر

capcha