آیت‌الله مدرسی یزدی:

دولت سیزدهم فرصت آزمون و خطا ندارد / نمایندگان مجلس دولت آینده را با تمام توان یاری کنند

دولت سیزدهم فرصت آزمون و خطا ندارد / نمایندگان مجلس دولت آینده را با تمام توان یاری کنند

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به سالروز شهادت سومین شهید محراب حضرت آیت‌الله صدوقی(ره) به دست منافقین کوردل اظهار داشت: علما حد وسط میان امام راحل(ره) و مردم در زمان پیروزی انقلاب و این علما در حقیقت مشروعیت بخش انقلاب بودند.

مدرسی یزدی علما را سنگ صبور و مدافع حقوق مردم در زمان رژیم ستمشاهی دانست و عنوان کرد: شهید صدوقی(ره) یکی از مصایق بارز این علما بودند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد به دریافت دوز نخست واکسن ایرانی برکت توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: این حرکت که اقدامی حکیمانه‌ای از سوی رهبر معظم انقلاب بود و ابعاد و درس‌های گوناگونی داشت.

وی نخستین موضوع در این عرصه را پاسداشت افتخار ملی دانست و گفت: تولید واکسن کرونا برای جامعه بشری امروز آن هم با این سرعت و دقت به گونه‌ای که در ردیف چهار یا پنج کشور برتر جهان قرار بگیریم افتخار بزرگی است و پاسداشت این افتخار ملی از سوی مقام مظعم رهبری صورت گرفت.

نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد تقویت حس اعتماد ملی، اعتماد به متخصصان داخلی و نهایت ایثار و فداکاری برای حمایت از علم بومی و تولید داخلی را از دیگر جنبه‌های اقدام حکیمانه رهبر معظم انقلاب در دریافت واکسن ایرانی برکت دانست.

مدرسی یزدی به روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اشاره کرد و ادامه داد: این نهاد اقدامات بسیار خوبی انجام داده و نقطه‌های قوت بسیار خوبی در دهیاری‌ها و شهرداری‌ها وجود دارد و یکی از کارهای بسیار خوبی که در روستاهای بخش مرکزی صورت گرفت، یکپارچه‌سازی پرونده‌های املاک در این بخش و الکترونیکی شدن آنها بود.

وی با تاکید بر اینکه البته نقاط ضعفی هم در فعالیت دهیاری‌ها و شهرداری‌ها وجود دارد بیان کرد: اولا دهیاری‌ها نیاز به یک قانون مدون جامعی دارند که هنوز متاسفانه بعد از گذشته 15 سال از تشکیل دهیاری‌ها، این قانون وجود ندارد.

افزایش عوارض زمین در برخی از دهیاری‌ها و بخشداری‌ها یکی دیگر از نقاط ضعف بود که برای برخی از مردم واقعا کمرشکن بود گفت: قطعا دهیاری‌ها باید متشکل از نیروهای بومی متخصص باشد که متاسفانه بعضا دیده می‌شود این موضوع رعایت نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم هیچ جایی برای آزمون و خطا ندارد تصریح کرد: همه باید دولت را کمک کنند و از طرف دیگر دولت هم نسبت به نظرات مردم توجه داشته و از آن استفاده کند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد اظهار امیدواری کرد که دولت سیزدهم، دولتی به تمام معنا با شالوده اسلامی باشد و جدیت، کار و تلاش در فعالیت آن وجود داشته باشد.

مدرسی یزدی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید در این زمینه با همدلی، همفکری، وحدت کلمه و نشست یکپارچه، دیدگاه‌ها و مطالبات مردم استان را به دولت منتقل کنند و حتی الامکان نیروهای یزدی کارآمد در سطح وزارتخانه‌ها حضور داشته باشند.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه(ع) گفت: انتظارمان این است که نیروهای نخبه و تحصیل کرده استان یزد که از تجربه و توانمندی بالایی برخوردارند و شاخص‌های دلسوزی و تلاش را در وجود خود دارند از سطح وزارتخانه‌ها تا پایین ترین سطح حضور داشته باشند که این موضوع مهم با همت نمایندگان و مسئولان استانی محقق می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه موضوع مهم دیگر در استان یزد توجه بیشتر مسئولان به بانوان است گفت: لازم است در نقاط مختلف استان یزد امکانات رفاهی و تفریحی مناسب و اختصاصی ویژه بانوان ایجاد شود و زمینه‌ای فراهم کنیم که آنها بتوانند به راحتی در این پارک‌ها به استراحت بپردازند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کرد: زنان و خانواده امروز در ایران با تهاجم بسیار گسترده دشمن روبرو هستند و ما با مشکلات زلزله مانندی همچون طلاق، اعتیاد، کاهش ازدواج، کم رنگ شدن حیا و عفت در ابعاد مختلف و همچنین زلزله کاهش جمعیت را داریم و دشمن از همه این موارد سوء استفاده می‌کند که نظام خانواده در ایران را با تزلزل روبرو کند.

مدرسی یزدی گفت: به همین دلیل شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید حتی در این پایان کار خودشان هم که شده نسبت به ایجاد امکانات مورد نیاز برای بانوان تلاش کنند و من از بانوان جامعه که حقشان در این زمینه ضایع شده و امکانات و فضاهای امن و سالمی که بتوانند در آن به تفریح و ورزش بپردازند ساخته نشده عذرخواهی می‌کنم.

اخبار مرتبط

کارشکنی مدیران روحانی در دولت

خاورمیانه از مدار اراده آمریکا خارج شده است

نمازجمعه این هفته تهران در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می شود/ علیرضا زاکانی سخنران پیش از خطبه‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha