تولید واکسن ایرانی موفقیت تاریخی است

تولید واکسن ایرانی موفقیت تاریخی است

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام محمد تقی زاده در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کامفیرز ضمن قدردانی از دانشمندان ایرانی که موفق به تولید واکسن کرونا شدند بیان داشت: در هفته گذشته یکی از شیرین‌ترین و بزرگترین موفقیت‌های تاریخ کشور ایران رقم خورد. پس از قریب به دو سال از شیوع ویروسی کشنده و خطرناک، که سراسر کره زمین در حال دست و پنجه نرم کردن با آن و تحمل شکست‌های پیاپی از این دشمن ریزنقش بوده و در بین این همه کشورهای مدعی علم و پیشرفت، این ایران اسلامی بود که توانست علی رغم وجود تحریم‌های خارجی و تحقیرهای مزدوران داخلی، یکی از معدود کشورهای جهان باشد که واکسن کرونا تولید کرده و آن را به مرحله بهره‌برداری برساند.

وی افزود: اما آنچه که باعث شگفتی نخبگان عالم شد و به اندازه خود تولید واکسن کرونا برای ما ایرانیان غرور آفرید، اعتماد پیر فرزانه ما و اول شخص ایران اسلامی به جوانان و دانشمندان این مرزوبوم بود. ایشان که می‌توانستند بسیار پیش از آن و در قالب توجیه‌های متفاوت از واکسن‌های نمونه خارجی استفاده کنند، اما در عمل نشان دادند که ضمن ِ تصدی رهبریت دینی، وطن دوست تر و وطن پرست تر از ایشا در این مرز و بوم وجود ندارد.

خطیب جمعه کامفیروز گفت: رهبر معظم انقلاب با استفاده از این واکسن داخلی به همگان آموختند که قلبا اعتماد و اعتقاد به تولید داخل دارند. باشد که این عمل سرمشقی برای سایر مسئولین و ما مردم شود.

وی در ادامه با اشاره به حادثه ریزش یک برج ۱۲ طبقه در میامی آمریکا ادامه داد: پس از ریزش و فرو ریختن این برج، آنچه که در تفکر غرب زده‌های داخلی بود، این بود که دولت حاکم بر کشور آمریکا ظرف چند ساعت، آوار برداری کرده و مصدومان را نجات دهد. اما چیزی که ما در عمل شاهد آن بودیم کشته شدن ِ چندین نفر و زیر آوار ماندن قریب به ۱۵۰ آمریکایی بود.

حجت الاسلام تقی زاده عنوان کرد: آمریکا به همگان نشان داد علی رغم ادعای داشتن تکنولوژی و صنعت برتر دنیا، توانایی کنترل یک بحران کوچک را ندارد و مردم دنیا هم فهمیدند آن تصوری که از آمریکا و قدرت او در ذهنشان بود محدود و محصور به همان فیلم‌های تخیلی هالیوودی است. آمریکا منهای قدرتی که هالیوود و رسانه‌های مستکبر دنیا به او عطا کرده و به دروغ او را بزرگ کرده دیگر جز یک کشور معمولی چیزی نخواهد بود.

وی افزود: بسیار مایلم بدانم آنان که در حادثه پلاسکو به هر طریق و رقمی که توانستند، مدیریت داخلی و امکانات ما را به سخره گرفتند و عزیزان ما را تحقیر کردند، اکنون کجایند که ببینند کشور ِ قبله آمال آنها درچه تلاطمی دست و پا میزند.

امام جمعه کامفیروز گفت: به گفته افراد محلی تا چند روز پیش صدای ناله افراد زیر آوار مانده را می‌شنیدند اما کاری نمی‌توانستند برای آنها کنند. ما واقعاً در حال نظاره و تماشای فروریختن هیمنه و ابرقدرتی آمریکا در دنیا هستیم و ان شاءالله به زودی آن را جشن خواهیم گرفت.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha