مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی:

شبکه‌سازی هیئت‌های مذهبی ضروری است

شبکه‌سازی هیئت‌های مذهبی ضروری است

به گزارش سراج24؛ بعد از ظهر چهارشنبه دومین نشست شورای هماهنگی شبکه‌های هیئت و تشکلهای دینی کشور برای هم افزایی و هماهنگی‌های برنامه‌های محرم سال ۱۴۰۰ با حضور مدیر کل تشکلهای دینی سازمان تبلیغات اسلامی برای مدت دو روز شروع به کار کرد.

در آغاز این نشست که با حضور افراد شاخص و مطرح کشوری در حوزه هیئت داری در مجتمع نورگلستان برگزار شد، حجت الاسلام باباخانی با تاکید بر اهمیت ایجاد شبکه سازی هیئات مذهبی بر لزوم هم افزایی بیشتر هیئات تاکید کرد.

مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی هدف از تشکیل این نشست را ضمن تقویت انسجام درونی و هماهنگی بین هیئات مذهبی، هم افزایی شبکه‌های هیئات کشور برای جریان سازی در راستای اهداف اسلام ناب و انقلاب اسلامی عنوان کرد و بیان داشت: فراخوان ایده ویژه محرم سال ۱۴۰۰ یکی از مسائل مهم و در دستور کار سازمان تبلیغات اسلامی است که فاز اول آن برگزار شده و بخش عمومی آن در هفته آینده برگزار خواهد شد.

وی، ماه محرم در هر سال را شروع یک حرکت خوب در کشور، عنوان کرد و افزود: تقویت شعائر دینی و شور حسینی در محرم، شروع یک حرکت خوب در مسیر تقویت سبک زندگی اسلامی و باورهای اعتقادی است.

مدیرکل تشکلهای دینی، نقش هیئات مذهبی در مسئله حضور حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ را، مجاهدانه عنوان کرد و گفت: شکل و اساس تشکیل هیئت‌های مذهبی با سکولاریسم منافات دارد و امروز نقش آفرینی هیئات و تشکلهای دینی در صدور اسلام ناب و مبانی انقلاب کم نظیر است.

وی تاکید کرد که پس از دو سال شرایط کرونایی لازم است همت ویژه ای برای تقویت تعظیم شعائر حسینی در محرم امسال داشته باشیم.

در ادامه اعضای جلسه، برنامه‌ها و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

ارجونی رئیس سازمان بسیج مداحان کشور با بیان اینکه، هیئات مذهبی توان کمک به دولت‌ها را دارند، گفت: با ایجاد ظرفیت‌های جدید و شناساندن آن به دولتها، شاهد رشد همه جانبه در همه بخش‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی خواهیم بود.

محمد حسن طبرستانی، دبیر کارگروه جهادی شورای هماهنگی شبکه‌های هیئت و تشکلهای دینی کشور و نایب رئیس مجمع کانون‌های فرهنگی نیز، انسجام و وحدت رویه در هیئات مذهبی در سالهای اخیر را، مطلوب دانست و بیان داشت: هیئات مذهبی و تشکلهای دینی مردمی در توسعه کمی و کیفی کمک‌های مومنانه در حوادث مختلف از جمله سیل، زلزله و مبارزه با کرونا حضور مؤثر و قابل قبولی از خود نشان دادند.

وی با تاکید بر این نکته که هیئات مذهبی باشگاه سیاسی نیستند بلکه هیئات مدافعان اسلام ناب و انقلاب هستند، افزود: در کنار مردم و همراهی با آنان در مشکلات، تکلیف هیئات مذهبی و نقش مهم دیگر نیز، گره زدن محبت مردم به اهل بیت و انقلاب است.

سپس نوشادی، رئیس شورای هیئات مذهبی کشور با اشاره به نقش هیئات مذهبی در معنویت و بصیرت در جامعه تاکید کرد سازمانها و نهادها بابت کرونا در محرم هم افزایی داشته باشند و ضمن ابلاغ رسمی به هیئات مذهبی برای نحوه برگزاری مراسم محرم نسبت به تشکیل ستاد عملیات محرم در اسرع وقت اقدام نمایند و این امر مهم را به روزهای آخر تعویق نیندازند.

مداحی، رئیس هیئت رزمندگان اسلام نیز در ادامه با درخواست، ارسال ابلاغ به هیئات مذهبی در مورد نحوه برگزاری مراسم محرم سال ۱۴۰۰ از برگزاری استقبال پرشکوه از محرم و همایش یک روزه قبل از محرم با حضور مبلغین و مادحین مطرح کشوری در تهران خبرداد و بر لزوم مطالبه گری هیئات مذهبی از دولت جدید و ساماندهی آموزش مداحی در کشور با همت جمعی تاکید کرد.

همچنین، جواد حیدری رئیس مجمع شاعران آئینی و نایب رئیس کانون مداحان کشور خاطر نشان کرد: هیئت داری کار تخصصی است و در این مسیر استفاده از علوم مختلف از جمله، روانشناسی و دیگر علوم و … و استفاده از مجربین بسیار مهم است.

وی تاکید کرد کانون مداحان با تجمیع همه زحماتی که در موضوع آموزش مداحی صورت گرفته و تقویت جنبه‌های نظارتی بر کلاس‌های آموزش مداحی در صدد ساماندهی این حوزه است.

گفتنی است، دومین نشست هم اندیشی و هم افزایی ویژه محرم دوروزه است وفردا نیز برنامه‌های این نشست ادامه دارد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha