شهردار آینده تهران انقلابی و جوان است/ شهردار آینده مردم را در مدیریت شهری سهیم کند

شهردار آینده تهران انقلابی و جوان است/ شهردار آینده مردم را در مدیریت شهری سهیم کند

به گزارش سراج24؛ احمد صادقی، عضو منتخب شورای سیزدهم شهر تهران در گفت و گو با سراج24 بیان کرد: کلان شهر تهران به عنوان ام القرای جهان اسلام و البته پایتخت کشور اسلامی ایران شناخته می شود. بنابراین باید با در نظر داشتن این جایگاه به مسائل آن نگاه شود. با توجه به بیانیه گام دوم رهبری انقلاب اسلامی تهران باید یک شهر تمدن ساز باشد. یعنی نماد تمدن ایرانی اسلامی باشد. پس با در نظر گرفتن چنین مولفه هایی در رابطه با کلان شهر تهران شهردار آینده انتخاب خواهد شد، فردی که بتواند این شهر را به جایگاه اصلی خودش برساند. 
صادقی با بیان اینکه یکی از مهم ترین و اصلی ترین وظایف 21 نفر اعضای شورای شهر، انتخاب سکان دار آینده تهران است، گفت: قطعا شهردار آینده از بین نیروهای انقلابی انتخاب خواهد شد. کسی که روحیه جهادی داشته باشد و بتواند مشکلات و معضلات این شهر ا حل کند. او باید دغدغه اسلامی و ایرانی بودن را در وجودش داشته و جهادگرانه برای رسیدن تهران به این جایگاه تلاش کند. 
وی در ادامه با اشاره به دیگر شاخص های شهردار آینده تهران، گفت: شهردار آینده علاوه بر اینکه باید انقلابی باشد، که عیار و شاخصه دیگر او تخصص و اشراف کامل به مدیریت شهری است. در این دوره باید زمینه را برای حضور جوانان و متخصصان شهری مهیا کرد. همه اینها درواقع شاخص ها و معیارهایی است که لیست ائتلاف نیروهای انقلاب برای انتخاب شهردار آینده مدنظرشان قرار خواهند داد. 
صادقی با بیان اینکه یکی دیگر از خصوصیات شهردار آینده سهیم دانستن مردم در مدیریت شهری است، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم شهر برای مردم باشد بدین معنا که شهروندان را در مدیریت شهری سهیم کرده و مشارکت دهیم. اگر شهردار آینده مردمی باشد و با مشکلات شهوندان آشنایی کامل داشته باشد  آینده باید مردمی باشد نیاز آنها را به خوبی درک خواهد کرد. 
وی افزود: یک شهردار و مدیر جهادی هیچ مانعی را سر راه خودش نمی بیند. یعنی موانع موجود باعث نمی شود که او از کارش بازبماند، خسته راه نمی شود. بلکه شهرداری را میدن جنگی می داند که شبانه روز باید در آن برای رفاه حال شهروندان و توسعه شهر بجنگد.  در حوزه های عمران، شهرسازی،حمل و نقل، مدیریت بحران و همچنین فرهنگی و اجتماعی به بهانه موانع نباید فعالیتش متوقف شود و تا پا جان خود برای رفع موانع و رسیدن به اهداف تلاش کند.  
این منتخب شورای شهر سیزدهم تهران در پایان گفت: اعضا در تلاش هستیم که قبل از ورود به شورا به اجماع رسیده و با توجه به مشخصه هایی که د بالا ذکر شد سکان دار آینده تهران  را انتخاب کنیم.

اخبار مرتبط

اختلال عمدی در سامانه داخلی شهرداری تهران

شورای عالی استان‌ها باید از شرایط اداری خارج شود/ موضوعات محلی با نگاه تخصصی در دستور کار قرار گیرد

انتصابات جدید در شهرداری تهران/ زاکانی معاونان، شهرداران و مشاوران خود را انتخاب کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha