طرح نشاط فرهنگی در بقاع متبرکه گلستان اجرا می شود

طرح نشاط فرهنگی در بقاع متبرکه گلستان اجرا می شود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام روح الله سلیمانی فرد بعدازظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: به منظور غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و همچنین ایجاد آرامش و سلامت روانی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل اوقاف گلستان همچون سنوات گذشته برنامه‌های اوقات فراغت را با عنوان طرح نشاط معنوی در آستان مقدس امامزادگان به صورت حضوری و مجازی برگزار خواهد کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان افزود: زمینه سازی تربیت نسل جوان و نوجوان جهت کادرسازی برای مدیریت بقاع متبرکه و مراکز افق و همچنین مهارت افزایی و توانمندسازی دانش آموزان از اهداف این طرح است.

سلیمانی فرد بیان کرد: زمان اجرای طرح از دهم تیر لغایت ۱۴ مرداد به مدت ۳۴ روز است.

وی اضافه کرد: شیوه اجرای طرح هم به صورت حضوری و غیرحضوری بوده که در کلاس های حضوری آموزش های معارفی مانند قرآن کریم، احکام، آداب اجتماعی، شناخت فضای مجازی، مهارت های ده گانه زندگی، مدیریت هیجان و کنترل خشم، ارتباطات موثر و غیره مورد تأکید است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان گفت: همچنین کلاس های فنی و هنری مانند خطاطی، نقاشی، گلدوزی، خیاطی و کار با ابزار و آموزش های تعمیرات وسایل منزل و غیره از جمله برنامه ها است.

سلیمانی فرد اضافه کرد: سعی بر آن است که در کنار مباحث معارفی و هنری و فنی مسئله مهارت‌آموزی هم به عنوان یکی از اولویت‌ها در دستور کار باشد لذا کلاس های نقاشی روی پارچه، آشپزی، تولید محصولات خانگی، نویسندگی، تولید زیورآلات، پرورش گل های زینتی، نمدمالی، رایانه و همچنین تاسیسات ساختمانی، تعمیر لوازم برقی، سیاه قلم، نجاری، معماری و غیره در دو دختران و پسران برگزار می شود.

وی گفت: در کنار آموزش‌های گوناگون برنامه های هفتگی مانند اردو و غیره هم لحاظ شده است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان همچنین با اشاره به برنامه‌های مجازی گفت: همه بقاع متبرکه کانال های فضای مجازی خود را راه‌اندازی کرده‌اند و از این طریق برنامه ها اجرا خواهد شد.

سلیمانی فرد تصریح کرد: همچنین تفاهمنامه‌ای بین اوقاف و فنی حرفه‌ای منعقد شده و کلاس های مهارتی در قسمت خواهران و برادران اجرا شود.

اخبار مرتبط

نابودی طبیعت یا گردشگری

۲۰۰ بسته ارزاق شمیم حسینی بین هیات های مذهبی شرق گلستان توزیع شد

توسعه فرهنگ عاشورا و اربعین بستری برای در راه حق ماندن است

0 نظر

ارسال نظر

capcha