عراق نیازی به نیروهای رزمی خارجی ندارد

عراق نیازی به نیروهای رزمی خارجی ندارد

به گزارش سراج24 به نقل از الجزیره، «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق در سخنانی با اشاره به جنایت اخیر آمریکا علیه حشد شعبی در مرزهای مشترک میان سوریه و عراق، تأکید کرد: عراق هیچ نیازی به نیروهای رزمی خارجی ندارد.

بر اساس این گزارش، مشاور امنیت ملی عراق یادآور شد: عراق به اندازه کافی دارای نیروهای نظامی و امنیتی است. بنابراین، طبیعی است که در این شرایط به نیروهای رزمی خارجی نیازی نداشته باشد.

قاسم الاعرجی در ادامه اظهار داشت: در جریان سفری که «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق به زودی به واشنگتن خواهد داشت، بر سَر زمان بندی خروج نیروهای آمریکایی از خاک عراق توافق صورت خواهد گرفت.

گفتنی است، مقامات آمریکایی در توجیه جنایت بامداد روز گذشته خود علیه حشد شعبی مدعی شدند که این اقدام در واقع «دفاع از خود» بوده است! این اقدام ایالات متحده آمریکا واکنش‌های متعددی از سوی عراقی‌ها به دنبال داشت. در همین ارتباط، گروه‌های مقاومت با صدور بیانیه‌ای مشترک تأکید کردند: ما بارها اعلام کرده‌ایم که تداوم حضور نظامی ایالات متحده آمریکا در خاک عراق با قانون اساسی این کشور در تعارض است.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است: از همین روی، دیگر در برابر اقدامات خصمانه و تجاوزات ایالات متحده آمریکا علیه عراقی‌ها سکوت نخواهیم کرد. این پیامی است که آمریکایی‌ها باید آن را درک کنند. آمریکایی‌ها همچنان هم به جنایات خود علیه مقاومت عراق ادامه می‌دهند. قطعاً انتقام خون شهدای حشد شعبی از آنها گرفته خواهد شد. دشمن آمریکایی طعم تلخ انتقام را خواهد چشید.

اخبار مرتبط

چرایی قهر عراقی ها با صندوق رأی/تبیین علل مشارکت پایین در انتخابات پارلمان

امیرعبداللهیان با رئیس‌جمهور عراق دیدار کرد

حمله داعش به مقرهای ارتش عراق در دیالی؛ 4 سرباز کشته شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha