برنامه های عید غدیر خم رنگ و بوی مردمی داشته باشد

 برنامه های عید غدیر خم رنگ و بوی مردمی داشته باشد

به گزارش سراج24، آیت‌الله علی خاتمی ظهر سه شنبه در جلسه ستاد غدیر استان در محل دفتر امام جمعه زنجان، بر لزوم ضرورت مردمی کردن جشن‌های غدیر تاکید کرد و گفت: باید این عید با شکوه برگزار شود.

وی با بیان اینکه باید عید غدیر خم رنگ و بوی مردمی داشته باشد، اظهار کرد: اصلی‌ترین مسئله جشن‌های غدیر این است که مردمی باشد تا اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: خطبه غدیر هر ساله برای مردم خوانده و تبیین شود چرا که این فرهنگ باید همواره در جامعه ساری و جاری باشد.

خاتمی بر لزوم ضرورت فضاسازی از سوی ادارت و دستگاه‌های اجرایی استان زنجان در خصوص عید غدیر تاکید کرد و گفت: ترجمه خطبه غدیر در فرازهای مختلف به گوش مردم برسد.

وی با بیان اینکه نسل جوان ما بیگانه با فرهنگ غدیر هستند، افزود: وظیفه سنگینی در خصوص تبیین فرهنگ غدیر بر عهده همگان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان تصریح کرد: بنیاد غدیر استان زنجان تلاش‌های خوبی در زمینه غدیر شناسی انجام می‌دهد اما ضروری است برنامه‌ها بیشتر با محوریت مردمی باشد.

خاتمی با بیان اینکه اهمیت و ضرورت غدیر از سوی همه بزرگان به عنوان تکلیف و وظیفه معرفی شده است، افزود: باید از این فرصت برای تبیین فرهنگ غدیر استفاده شود.

اخبار مرتبط

خطابه و خطیب جمعه در تراز انقلاب اسلامی باشد

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی: بانک‌ها‌ مجاز به دلالی ‌نیستند‌

راه شهدا باید ادامه داشته باشد/گریه کنندگان برای امام حسین (ع) جایگاه خوبی دارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha