برگزاری مراسم تشییع پیکر شهدای حشد شعبی با شعارهای ضد آمریکایی

برگزاری مراسم تشییع پیکر شهدای حشد شعبی با شعارهای ضد آمریکایی

به گزارش سراج24 به نقل از بغداد الیوم، مراسم تشییع پیکر شهدای حشد شعبی امروز سه شنبه در بغداد، پایتخت عراق برگزار شد. هزاران نفر از مردم عراق در این مراسم حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، مراسم تشییع پیکر شهدای حشد شعبی در منطقه «الجادریه» واقع در بغداد برگزار شد. هزاران نفر از مردم بغداد امروز (سه‌شنبه) با تجمع در منطقه «الجادریه» در مراسم تشییع پیکر شهدای حشد شعبی حضور یافتند.

در این مراسم شخصیت‌ها و فرماندهان مطرح مقاومت عراق از جمله «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق، «فالح الفیاض» رئیس سازمان حشد شعبی، «ابو فدک المحمداوی» رئیس ستاد کل نیروهای سازمان حشد شعبی و «هادی العامری» رئیس ائتلاف فتح نیز حضور یافتند.

شرکت کنندگان در مراسم مذکور ضمن سر دادن شعارهای ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی خواستار گرفتن انتقام خون شهدای حشد شعبی شدند. جنگنده‌های ایالات متحده آمریکا بامداد دیروز مواضع حشد شعبی در مرزهای مشترک عراق و سوریه را بمباران کرده و شماری از نیروهای این گروه مقاومتی را به شهادت رساندند.

گفتنی است، مقامات آمریکایی در توجیه جنایت بامداد روز گذشته خود علیه حشد شعبی مدعی شدند که این اقدام در واقع «دفاع از خود» بوده است! این اقدام ایالات متحده آمریکا واکنش‌های متعددی از سوی عراقی‌ها به دنبال داشت. در همین ارتباط، گروه‌های مقاومت با صدور بیانیه‌ای مشترک تأکید کردند: ما بارها اعلام کرده‌ایم که تداوم حضور نظامی ایالات متحده آمریکا در خاک عراق با قانون اساسی این کشور در تعارض است.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است: از همین روی، دیگر در برابر اقدامات خصمانه و تجاوزات ایالات متحده آمریکا علیه عراقی‌ها سکوت نخواهیم کرد. این پیامی است که آمریکایی‌ها باید آن را درک کنند. آمریکایی‌ها همچنان هم به جنایات خود علیه مقاومت عراق ادامه می‌دهند. قطعاً انتقام خون شهدای حشد شعبی از آنها گرفته خواهد شد. دشمن آمریکایی طعم تلخ انتقام را خواهد چشید.

اخبار مرتبط

حمله پهپادی به حشد شعبی در مرز عراق و سوریه

قانونگذار آمریکایی نیز حمله آمریکا به مواضع حشد شعبی را محکوم کرد

بیانیه حشد شعبی عراق درباره حمله هوایی آمریکا

0 نظر

ارسال نظر

capcha