کنعانی مقدم در گفتگو با سراج24:

رئیسی باید تعهدات نیمه تمام دولت روحانی را تکمیل کند/وزیرانی کارآمد انتخاب شوند

رئیسی باید تعهدات نیمه تمام دولت روحانی را تکمیل کند/وزیرانی کارآمد انتخاب شوند

به گزارش سراج24؛ حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با سراج24 در خصوص تاثیراقدامات دولت یازدهم و دوازدهم در دولت رئیسی اظهار داشت: طی چهل و دو سال اخیر دولت هایی که  در جمهوری اسلامی به روی کار آمده اند، وارث اقدامات دولت قبلی خود بودند.

وی گفت: در این دولت نیز تعهدات دولت آقای روحانی بر عهده دولت رئیسی است و برنامه های نیمه تمامی که برای نظام هزینه داشته باید در دولت آقای رئیسی تکمیل شود.  

این کارشناس مسائل سیاسی در خصوص رویکرد و سیاست وزارت خارجه در دولت رئیسی تصریح کرد: سیاست خارجی هر رئیس جمهور و وزیر خارجه ای باید تابع نقشه راه تعیین شده توسط رهبری باشد، چراکه سیاست خارجی کشور بر اساس سیاست ابلاغی رهبری اجرا میشود که رئیس جمهور و وزیرخارجه میتوانند  با روش ها و تاکتیک های مختلف آن اهداف را محقق کنند.

کنعانی مقدم با اشاره به محورهای مهم سیاست خارجی ایران افزود: دولت رئیسی نمیتواند اقدامی فراتر از نقشه راه انجام بدهد چراکه سیاست خارجی ایران بر دو محور ایستادگی_مقاومت و تقویت جبهه مقاومت استوار است.

این کارشناس مسائل سیاسی در رابطه با ضعف های بوجود آمده در دولت روحانی بیان داشت: گذاشتن تخم مرغ های سیاست خارجی در سبد برجام یکی از مهم ترین اشکالات دولت روحانی در سیاست خارجی بود.

کنعانی مقدم اظهارکرد: پیوند خوردن سیاست خارجی ایران به منافع کشورهای اروپایی و آمریکا، سیاست های منطقه ای و میدانی را در رده دوم سیاست های خارجی قرارداد که اشتباه بزرگی بود.

وی در خصوص شعار ما میتوانیم ابراهیم رئیسی در انتخابات  گفت: شعار دادن در انتخابات کار بسیار ساده ای است. تنها راه دولت برای عملی کردن وعده های خود، انتخاب هیئت وزیرانی کارآمد، قوی و فراجناحی در تنظیم ساختار دولت برای تحقق این شعارها است.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: دولت رئیسی در ابتدا باید سه برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را در هیئت دولت به تصویب برساند و بر آن اساس شروع به کارکند.

کنعانی مقدم ادامه داد: در مسائل کوتاه مدت مشکلاتی نظیر معیشت مردم و ارزش پول ملی وجود دارد که دولت می تواند خیلی سریع آن را رفع کند. دولت رئیسی برنامه های میان مدت و بلند مدت خود را باید در افکار عمومی مطرح کند چراکه مشارکت مردم  به رای دادن در انتخابات منتهی نمی شود بلکه مردم در دیده بانی و اجرای برخی برنامه ها نیز باید همراهی کنند.

وی در خصوص اقتصاد مقاومتی و رابطه آن با سیاست خارجی تصریح کرد: همانگونه که در سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی رهبری مسائل نگاه به خارج و داخل را مطرح کرده اند ما باید تعاملات بین المللی داشته باشیم و هر دو اینها باید با هم همراه باشد.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: ما باید ضمن تقویت سیستم های خود در داخل، جایگاه خود را در معاملات بین المللی حفظ و ارتقا بدهیم.

کنعانی مقدم در پایان خاطر نشان کرد: اینکه فکر کنیم میتوانیم در مرزهای خود دیوار بکشیم و در بحث تعامل با خارج مستقل بشویم تفکر اشتباهی است و نشان دهنده این است که واقعیت های جهان را خوب درک نکرده ایم.

 

اخبار مرتبط

"سلام فرمانده" به دهه‌های هشتادی و نودی ها هویت بخشید/ حرکت دشمن بر روی مدار دو قطبی سازی است

شرط اصلی ایران برای بازگشت به برجام حذف کلیت تحریم‌ سپاه است

هانی‌زاده: دولت سیزدهم تنش‌های منطقه‌ای را کاهش داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha