نهضت تبلیغی و فرهنگی نهاوند بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب

نهضت تبلیغی و فرهنگی نهاوند بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب

به گزارش سراج24، حجت السلام بهرام یوسفی افزود: برنامه‌های اداره تبلیغات نهاوند در راستای اسناد و اهداف بالادستی از جمله سند راهبردی سازمان تبلیغات اسلامی در حال تدوین است و به عنوان یک نقشه پیش روی ما است.

وی با بیان اینکه برای آینده در این حوزه فعالیت‌های سازمان و سند بالادستی اهمیت ویژه‌ای دارد که مربوط به مسائل انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب است، ادامه داد: توجه ویژه به بحث نظام سازی با محوریت جوانان، جهت حرکت به سمت و سوی تشکیل جامعه اسلامی و در نهایت امت اسلامی و ایجاد تمدن نوینی که مدنظر رهبر انقلاب اسلامی است یکی از مهمترین محورهای کاری خواهد بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نهاوند تصریح کرد: در راستای این اسناد بالادستی برنامه‌های متنوعی را با جامعه هدف‌های مختلف و متنوع پیش خواهیم برد و امیدوارم که بتوانیم به نحو حداکثری به برنامه‌ها و اهدافی که اساس کار ما است برسیم.

وی با بیان اینکه تربیت نیروهای متعهد و جوان در راستای بیانیه گام دوم انقلاب از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است تا ما بتوانیم با جهت دهی به نیروهای جوان به سمت ظرفیت‌های داخلی که مبتنی بر هویت ایرانی و اسلامی باشد قدم برداریم، افزود: در این راستا، ایجاد یک شبکه رسانه‌ای و شکل‌گیری شبکه قوی و مؤثر در حوزه رسانه با بهره‌گیری از ظرفیت‌های خوبی که در حوزه رسانه در نهاوند وجود دارد در اولویت خواهد بود.

یوسفی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده ایجاد ارتباط با رسانه‌های مؤثر نهاوند در اولویت خواهد بود و با توجه به اهداف مد نظر تلاش خواهد شد یک شبکه در بین نیروهای انقلاب داشته باشیم و بتوانیم آن را به بدنه جامعه منتقل و در راستای این شبکه اجتماعی اهدافی که مد نظر است را گسترش داده و به جامعه هدف اصلی، پیام آن را منعکس کنیم.

وی حضور مؤثر روحانیت فاضل و متعهد انقلابی در سطح شهرستان نهاوند به خصوص ظرفیت‌های موجود در حوزه علمیه قم را در این زمینه بسیار مطلوب دانست و ادامه داد: طلاب بسیار متعهد و باسوادی جز ظرفیت‌های علمی نهاوند هستند که بعضاً در سطح کشوری و بعضاً از نظر توانمندی‌های علمی در سطح بین المللی چهره شاخصی از خود نشان داده‌اند اما متأسفانه ظرفیت این عزیزان مغفول مانده است و از این ظرفیت‌ها می‌توانیم به عنوان سربازان خط مقدم جبهه فرهنگی انقلاب در نهاوند استفاده کنیم.

یوسفی با بیان اینکه معرفی آموزه‌های اسلامی و ارزش‌های انقلاب از اهداف مد نظر است، ادامه داد: تلاش خواهیم کرد تا این اهداف به خوبی به بدنه جامعه منتقل و انعکاس پیدا کند و در این راستا برنامه‌های داریم که در کنار این کار از مجموعه‌ای از تشکل‌هایی که می‌توانند به عنوان مجموعه‌های مشورتی ما و بازوهای فکری سازمان در خدمت آنها باشیم استفاده کنیم.

وی از تشکیل کارگروه شبهه شناسی متناسب با فضای شهرستان نهاوند خبر داد و خاطرنشان کرد: این کارگروه می‌تواند کمک مؤثری برای بحث انحرافات فکری که در سطح جامعه شکل می‌گیرد به خصوص در حوزه خانواده و زنان داشته باشد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نهاوند از بررسی ظرفیت فرهنگی شهرستان که به آن اشاره شده است نام برد و تصریح کرد: قبل از شروع هر کاری باید یک نقشه فرهنگی جامع برای شهرستان نهاوند ترسیم کنیم که در این نقشه جامع فرهنگی ضمن اینکه تمام ظرفیت‌های شهرستان نهاوند در ابعاد مختلف از قبیل حوزه مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و دیگر مباحث بیان می‌شود راهکارها نیز طراحی شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نهاوند ادامه داد: برگزاری نشست‌های آزاداندیشی که مورد توجه رهبر انقلاب اسلامی است، در بین اقشار مختلف جامعه با محوریت جوانان، دانشجویان، طلاب و سایر اقشار می‌تواند کمک ارزنده‌ای به تقویت هویت ملی و مذهبی ما داشته باشد.

وی گفت: گسترش کمی و کیفی کانون‌های فرهنگی، قرآنی و مجموعه‌های فرهنگی از این نوع است که در خصوص کانون‌های فرهنگی با توجه به اینکه رسالت و اهداف این حوزه‌ها بسیار گسترده است و تمام ابعاد و نیازهای جامعه را در خود جای می‌دهد جدیت بیشتری نیاز است.

یوسفی با اشاره به اینکه شکل گیری کانون تخصصی جامع برای همه کانون‌ها مورد بررسی قرار گرفته است، ادامه داد: کارهای مطالعاتی این کانون انجام شده و این کانون به نام حضرت سلمان به ثبت رسیده است، در این کانون حدود ۱۰ کارگروه خاص و ویژه طراحی شده است که می‌توانیم کانون‌های فرهنگی دیگر را به این کانون متصل کنیم و در راستای اهداف تعیین شده برنامه‌های مدنظر را به جامعه هدف برسانیم.

وی از انجام کار تشکیلاتی و فرهنگی در حوزه خانواده با محوریت زن و مادر خبر داد و تاکید کرد: از بخش‌هایی که به صورت جدی در جامعه مورد هجمه واقع شده است و به جرأت می‌توان گفت تهاجم فرهنگی دشمن امروز متوجه این بخش و در حوزه زنان است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نهاوند اضافه کرد: به این منظور ایجاد ارتباط تشکیلاتی با کنشگران فعال فرهنگی در حوزه بانوان، حوزه علمیه خواهران و دانشجویان، جامعه فرهنگی و تشکل‌های دانش آموزی انجام گرفته است.

اخبار مرتبط

اسلام پایه گذار آزادی اجتماعی زنان است

برگزاری «شب شعر میلاد کریم اهل‌بیت(ع)» در حرم مطهر رضوی

مبارزه با جریان جهالت و تکفیر از موضوعات جدی ماست/ اعزام ۴۰ هزار مبلغ به مناطق مختلف کشور با هدف جهاد تبیین +تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha