دستگیری عامل نشر اکاذیب و مزاحمت شبکه اجتماعی در مرودشت

دستگیری عامل نشر اکاذیب و مزاحمت شبکه اجتماعی در مرودشت

به گزارش سراج24، سرهنگ حشمت سلیمانی در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر مزاحمت و نشر اکاذیب از سوی شخصی ناشناس در فضای مجازی، رسیدگی به این پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا شهرستان مرودشت با حساسیت ویژه نسبت به پیگیری پرونده اقدام و با به کارگیری شگردهای فنی و پلیسی متهم را شناسایی و آن را دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتا استان گفت: متهم که جوانی ۲۴ ساله بود در بازجویی اولیه هدف از این عمل مجرمانه را انتقام جویی و هتک حیثیت شاکی عنوان کرد.

سرهنگ سلیمانی گفت: کاربران فضای مجازی باید بدانند برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

اخبار مرتبط

عامل تهدید و اخاذی از شهروند اراکی در فضای مجازی دستگیر شد

شهید مختوم نژاد در حال انتقال متهم به مرجع قضایی بود

عامل نشر اکاذیب علیه دستگاه های دولتی در گلستان دستگیر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha