کوشکی در گفتگو با سراج24؛

اقدامات روحانی مردم را ناامید کرد/مسیر دشوار رئیسی برای رفع مشکلات بجا مانده

اقدامات روحانی مردم را ناامید کرد/مسیر دشوار رئیسی برای رفع مشکلات بجا مانده

به گزارش سراج24؛ محمد صادق کوشکی فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با خبرنگار سراج24 در خصوص  تاثیرات عملکرد و اقدامات هشت سال دولت های یازدهم و دوازدهم به ریاست حسن روحانی بر پیشبرد اهداف تعیین شده از سوی دولت ابراهیم رئیسی؛ اظهار داشت: بدیهی است آنچه از دولت روحانی به جا مانده است حجم عظیمی از شعار و کارهای انجام نشده از جمله مفاسد مالی و اداری گسترده است که باید در دولت سیزدهم با جدیت نسبت به رفع و حل آنها رسیدگی شود که کار عظیمی را می طلبد.

وی با تاکید بر بی تدبیری دولت یازدهم و دوازدهم گفت: در دولت روحانی میزان بالایی از توقعات مردم از دولت پاسخ داده نشده است. به تعبیر دیگر بسیاری از وعده های روحانی در دوره ریاست جمهوری وی بر زمین ماند و عملیاتی نشد.

کوشکی ادامه داد: به اعتقاد من در صورتی که دولت آقای رئیسی تلاش مداوم و جهادی تا پایان دوره ریاست جمهوری چهارساله خود را ادامه دهد، وضعیت اقتصادی و اداری کشور را تازه می تواند به شرایط سال 92 بازگرداند که این خود گویای وضعیت برجای مانده از دوره هشت ساله آقای روحانی است.

این فعال سیاسی اصولگرا ضمن اشاره به پسرفت و عقب گردی که کشور در دولت های یازدهم و دوازدهم داشت، بیان کرد: در دولت های آقای روحانی، کشور در بسیاری از عرصه ها مانند رتبه بندی های جهانی آموزش عالی کشور دچار عقبگرد شده است و بسیاری از تولید کنندگان، تاجران و صادرکنندگان ورشکست شده و کارخانه های تولیدی بسیاری هم علی رغم تاکید بر حمایت از تولید و مانع زدایی در این مسیر، تعطیل شده اند.

وی تصریح کرد: یکی از مهم ترین عوارض عملکرد و اقدامات دولت روحانی، احساس ناامیدی نسبت به  حکومت و دولت در بین مردم است. برای کاستن از این نارضایتی ها، دولت رئیسی در قدم اول باید تلاش کند با مردم ارتباط  برقرار کند که البته کم کردن این فاصله کار آسانی نیست.

کوشکی  با بیان اینکه متاسفانه مردم به دولت بی اعتماد شدند که این نیز دستاورد آقای روحانی است، ادامه داد: یکی از بدترین میراث هایی که دولت روحانی بجای گذاشته است، بی اعتماد و ناامید کردن مردم از دولت است. مردم بعد از هشت سال تجربه عملکرد دولت روحانی به این نتیجه رسیده اند که نباید به دولت اعتماد کنند که این موضوع مناسبت نیست.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: به دلیل راهنمایی های اشتباه دولت روحانی، مردم به این باور رسیده اند که باید خلاف پیشنهاد های دولت از جمله دعوت به خرید ارز یا سهام در بورس عمل کنند. دولت رئیسی باید این بی اعتمادی ها و فاصله های ایجاد شده را رفع کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر دولت رئیسی مشکل بی اعتمادی مردم را حل کند میتواند بر مشکلات مالی و اقتصادی نیز غلبه کند. اما اگر این بی اعتمادی معالجه نشود در پاسخگویی به مطالبات معیشتی و اقتصادی نیز ناتوان باقی خواهد ماند.

اخبار مرتبط

توافق پایدار مستلزم کنار گذاشتن ادعاهای بی اساس است

دوران طلایی روابط ایران با کشورهای آسیای میانه آغاز شده است؟

رئیسی: سیاست توسعه روابط با همسایگان جواب داده و آن را دنبال می‌کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha