مردم با وجود گلایه مندی حماسه آفریدند

مردم با وجود گلایه مندی حماسه آفریدند

به گزارش سراج24، آیت الله حبیب الله شعبانی پیش از ظهر امروز در جمع مردم همدان و جشن میلاد امام رضا (ع) با تقدیر از حضور حماسی مردم در انتخابات گذشته، اظهار داشت: مردم با وجود همه گلایه مندی‌هایی که نسبت به وضعیت موجود داشتند، اما بار دیگر با حضور خود، حماسه دیگری را خلق کردند و لذا امیدواریم دولت منتخب قدر این مردم را به خوبی بداند و به وعده‌هایی که داده عمل کند.

وی با تبریک میلاد امام رضا (ع) با بیان اینکه مشهد پایتخت معنوی ایران است، گفت: امام رضا (ع) تنها برای گرفتن حاجت و برطرف کردن مشکلات نیست، بلکه حضرت، امام معصومی است که اگر فردی به ایشان متوسل شود قطعاً می‌تواند زندگی سعادتمندی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در همدان با اشاره به اینکه امروز لازم است حرف اهل بیت را به مردم برسانیم، مطرح کرد: اگر مردم حرف اهل بیت را بشنوند و به آموزه‌ها دینی و قرآنی عمل کنند، مشکلات خانوادگی، آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی نیز کم‌تر خواهد شد.

وی افزود: اگر امروز با مشکلی روبه رو هستیم، به این دلیل است که با حرف امام رضا (ع) پیش نرفتیم و بر اساس تعالیم و آموزه‌های قرآن و اهل بیت عمل نکردیم.

شعبانی با بیان اینکه این خاندان برای ما، سعادت خواسته‌اند، یادآور شد: اگر حرفی توسط اهل بیت بیان شده است برای آن بوده که خوب زندگی کنیم و هم دنیای ما آباد شود و هم آخرتمان، اما متأسفانه باید بگوییم که در این مسیر کوتاهی کردیم.

وی به روایتی از امام رضا در زمینه بهترین بندگان اشاره کرد و گفت: از نظر امام هشتم یکی از ویژگی‌های بهترین بندگان این است که اگر کار خوبی را انجام داد و مشکلی را از دیگری برطرف کرد، خوشحال شود.

امام جمعه همدان دومین مورد از این ویژگی‌ها را استغفار سریع از خطا برشمرد و گفت: سومین ویژگی شاکر بودن نعمت‌های الهی است و اینکه نباید تنها نداشته‌های خودمان را بشماریم.

وی با تاکید بر اینکه بنده‌ای که در گرفتاری صبر پیشه می‌کند از نظر امام رضا، جزو بهترین بندگان است، یادآور شد: زندگی در دنیا با سختی‌هایی همراه است، اما مهم آن است که در این سختی‌ها، نوع رفتار انسان چگونه و بر چه اساس باشد.

نماینده ولی فقیه در همدان با بیان اینکه توسل به امام جواد (ع) و قسم دادن امام رضا (ع) به امام جواد (ع) موضوعی تجربه شده است که باید به آن اعتماد کرد، خطاب به مادران حاضر در جلسه یادآور شد: مادرانی که به دنبال رقم زدن بهترین آینده برای فرزندان خود هستند، بهترین راه و مهم‌ترین راه آشنا کردن آنها با اهل بیت است.

اخبار مرتبط

انقلاب اسلامی یک حقیقت همیشه زنده است/باید برای حضور مردم در عرصه اقتصادی فرصت‌سازی شود

روز تجدید میثاق با ولایت در شهرستان خرامه

حضور مردم ایران در انتخابات تضمین‌کننده حرکت انقلاب اسلامی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha