کاری کنیم که درون‌مایه حوزه‌های علمیه نگاه به قرآن باشد

کاری کنیم که درون‌مایه حوزه‌های علمیه نگاه به قرآن باشد

به گزارش سراج24، به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار حجت‌الاسلام واحدی، معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور با تبریک میلاد حضرت علی‌بن موسی‌الرضا (ع) اظهار کرد: استفاده از برکات وجودی امام رضا (ع)، حوزه‌های علمیه را غنی می‌کند و ارتقا بیشتری می‌بخشد.

وی تصریح کرد: حوزه علمیه خواهران استان قزوین قبل از انقلاب توسط آیت‌الله باریک‌بین (ره) پایه‌گذاری شد و پیشینه حوزه علمیه برادران هم به صدر اسلام بر می‌گردد و حتی قسمتی از مسجد جامع قزوین که قدمت زیادی دارد، حوزه علمیه بوده است.

امام جمعه قزوین تاکید کرد: ما سعی کرده‌ایم نگاه یکسانی به حوزه علمیه خواهران و برادران در استان صورت بگیرد و از لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نگاه عادلانه‌ای وجود داشته باشد و ما آماده‌ایم در راستای اهداف و چشم‌اندازهای حوزه علمیه کشور، قدم‌های جدی‌تری برداریم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به حدیثی از امام رضا (ع) ابراز داشت: حضرت فرمودند رحمت خدا شامل حال هر کسی که امر ما را احیا کند، کسی که علوم ما را فرا می‌گیرد و به دیگران می‌آموزد. این حدیث می‌باید اساس کار طلاب شود و انگیزه برای معنویت، تهذیب و خدایی شدن هر روز بیشتر شود.

رئیس شورای عالی حوزه علمیه استان قزوین با توجه به آیه ۳۵ و۴۰ سوره نور گفت: اگر حوزه علمیه با نگاه قرآن و اهل بیت (ع) نورانی نشود، در راستای اهداف و آرمان‌های والای دین قرار نمی‌گیرد و مردم را بدبین می‌کند، در نتیجه می‌باید کاری کنیم که درون مایه حوزه‌های علمیه نگاه به قرآن و کلام اهل بیت (ع) باشد.

امام جمعه قزوین تاکید کرد: می‌باید با هماهنگی و انسجام، تمام ظرفیت‌ها را پای کار حوزه علمیه بیاوریم و ان‌شاءالله دولت ارزشی که با عنایت خدا روی کار می‌آید بازوی توانمند حوزه خواهد شد.

اخبار مرتبط

تنها چیزی که تشیع را در جمهوری آذربایجان زنده نگه داشته است امام حسین است

رئیس قوه قضائیه فردا به قزوین می‌رود/ ورود کارشناسی به مسائل قضایی مردم و پیگیری احقاق حقوق عامه‌

40 پیام مهم تزریق واکسن ایرانی توسط رهبر معظم انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha