فعالیت ۲۳۴ هیأت مذهبی مردمی در بیجار

فعالیت ۲۳۴ هیأت مذهبی مردمی در بیجار

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام جلیل مختاری نیا، ضمن گرامیداشت سالروز تأسیس تبلیغات اسلامی اظهار داشت: تبلیغات اسلامی نقش مهم و ارزنده‌ای در توسعه و اعتلای مبانی دینی برعهده دارد و یکی از مهم‌ترین محورهای آن مردمی کردن تبلیغ است.

وی افزود: در همین راستا سعی می‌شود تا مردم در اجرای مراسم دینی و مذهبی دخیل باشند و در همین راستا به ترویج و توسعه فرهنگ دینی با استفاده از ظرفیت‌های مردمی کمک شود.

حجت‌الاسلام مختاری نیا از استقبال خوب مردم از اجرای فعالیت‌های دینی و مذهبی تقدیر کرد و بیان داشت: سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان نهادی برآمده از متن انقلاب در راستای ارتقا وضعیت فرهنگ دینی در جامعه تلاش می‌کند و در همین راستا با اجرای برنامه‌های گوناگون دینی و فرهنگی شاهد استقبال و همراهی خوب مردم بوده ایم.

وی در ادامه به اهمیت فعالیت در بستر فضای مجازی اشاره کرد و گفت: علاوه بر مردمی کردن فعالیت‌های دینی و مذهبی سعی شده تا از توان جوانان بالاخص در فضای مجازی که امروز از آن به‌عنوان فضای حقیقی یاد می‌شود، استفاده شود تا شاهد توسعه و اعتلای مبانی دینی در جامعه باشیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار عنوان کرد: شهرستان بیجار با داشتن ۲۳۴ هیئت مذهبی سطح شهرستان پیشتار در عرصه فرهنگی و دینی است و جوانان بسیاری مشغول ارائه خدمات دینی و مذهبی در این هیئت‌ها هستند.

وی همچنین به اقدامات اجرایی در راستای ساماندهی فعالیت‌های دینی و مذهبی اشاره کرد و بیان داشت: شکل‌گیری کانون مداحان با ساماندهی ۵۰۰ مرثیه‌خوان و شاعر، شناسایی و ثبت فعالیت مادحین در سامانه طوبی، برگزاری دوره‌های آموزش اصول مداحی و مدیحه ثرایی، پوشش مراسم دینی و مذهبی در فضای مجازی از جمله اقداماتی است که در قالب شورای هیأت‌های مذهبی و کانون‌های مذهبی و معنوی انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام مختاری نیا در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات جهادی روحانیون در ایام شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: در ایام کرونا، روحانیون و تشکل‌های دینی با حضور مجاهدانه خود در ابعاد مختلف اعم از کمک‌های مومنانه، مواسات، همیاری با پرستاران و در بخش‌هایی از جمله تغسیل و کفن و دفن اموات کرونایی ثابت کردند که جبهه مقاومت همچنان ادامه داشته و مرام و هدف روحانیون و فعالان فرهنگی و دینی همان مرام دوران هشت سال دفاع مقدس است.

وی تاکید کرد: همچنین در راستای مواسات و همدلی کمک‌های مردمی بسیاری به همت هیأت‌های مذهبی در بین نیازمندان و آسیب دیدگان کرونایی در سطح شهر و روستاهای شهرستان توزیع شده است.

اخبار مرتبط

پیش‌بینی ریزگردها با پایش سطوح آبی

ممنوعیت ورود هیئات به قم در روزهای پایانی صفر

دفاع مقدس تابلوی رشادت‌‌ و ایثارگری‌ جوانان ایران اسلامی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha