پخش برنامه «مدرسه حفظ»ویژه کودکان از شبکه رادیویی قرآن

پخش برنامه «مدرسه حفظ»ویژه کودکان از شبکه رادیویی قرآن

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، شبکه رادیویی قرآن در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن برنامه‌های مفید و آموزشی متنوعی را تهیه و پخش کرده که در سال جاری برنامه‌ی جدیدی با رویکرد متفاوت را با عنوان "مدرسه حفظ" تقدیم مخاطبان بخصوص کودکان خواهد کرد.
این برنامه، از روز شنبه ۵ تیر ماه به روی آنتن رادیو قرآن می‌رود. "مدرسه حفظ " سعی بر آن دارد، مخاطبان اصلی که کودکان ۷ تا ۱۱ ساله می‌باشند را بر اساس علاقه و توانمندی‌هایشان با مفاهیم آیه‌ها و چگونگی حفظ آیات آشنا کند.

در برنامه "مدرسه حفظ"، یک گروه ۲ نفره از کودکان به همراه کارشناس حفظ در استودیو حضور دارند که به صورت کلاس درس به حفظ و روخوانی طرح درس برنامه می‌پردازند. در هر برنامه یک آیه و یا یک سوره به عنوان طرح درس مطرح می‌شود و در کنار آن کارشناس مفاهیم آیات را برای کودکان توضیح می‌دهد. در زنگ دوستی مخاطبان کودک و نوجوان با حافظان هم سن خود آشنا شده و در زنگ داستان به مفاهیم آیه از طریق قصه پرداخته می‌شود. در هر برنامه برای تثبیت محفوظات، آیه‌های برنامه گذشته نیز مرور می‌شود.

بر اساس این گزارش در برنامه روز شنبه ۵ تیر ماه به حفظ آیه «بسم الله الرحمن الرحیم» پرداخته خواهد شد و مهمان‌های کودک برنامه سوگند صریحی نژاد و یاسمن یاری و مهمان تلفنی برنامه محمد طه قویدل حافظ کل ۱۵ ساله می‌باشند. همچنین در برنامه روز یکشنبه ۶ تیرماه نیز حفظ بخشی از آیه ۱۸۳ سوره بقره (یا ایها الذین آمنوا کتب علیکم الصیام) موضوع برنامه در حضور مهمان‌های کودک "مدرسه حفظ"، سوگند حسن طاولی و هستی بنیادی خواهد بود که در زنگ داستان به آشنایی با مفاهیم آیه و در زنگ دوستی به آشنایی با حافظ نوجوان امیر محمد آقازاده حافظ کل ۱۵ ساله پرداخته خواهد شد. راویان این قسمت از برنامه فریال ترکاشوند و آمیتیس خسرو آبادی به نویسندگی لیلا محمدی هستند.

این برنامه کاری از گروه آموزش رادیو قرآن به تهیه کنندگی مونا توسلی با اجرای کارشناسی فاطمه شیرازی (از اساتید حفظ)، روایتگری فریال ترکاشوند و نویسندگی خانم‌ها کلر ژوبرت، لیلا محمدی، مریم دوستی، فرزانه فراهانی و زهرا زرگر می‌باشد که روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۲ تقدیم شنوندگان خواهد شد.

اخبار مرتبط

رقابت 18 حافظ کل قرآن در دومین روز مسابقات قرآن استان تهران+عکس

برگزاری مسابقات استانی قرآن‌کریم در ۱۵ و ۱۶ شهریور ماه

نام‌نویسی طرح ملی تلاوت برای دومین‌بار تا 10 شهریور تمدید شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha