خوشنویسان کشور به جشنواره جهانی پیامبر رحمت(ص) دعوت شدند

خوشنویسان کشور به جشنواره جهانی پیامبر رحمت(ص) دعوت شدند

به گزارش سراج24، روح‌الله محرری، گفت: بر اساس فراخوان این جشنواره در حوزه خطوط قرآنی، هنرمندان می‌توانند آثار خود را در دو بخش ثلث و نسخ به‌صورت جداگانه به این جشنواره ارسال کنند.

محرری ادامه داد: علاوه بر جوایز اصلی، به سه نفر شایسته تقدیر در هر دو بخش مبلغ بیست میلیون ریال، همراه با لوح تقدیر و کتاب نفیس منتخب آثار تقدیم می‌شود.

او با تاکید بر اینکه آثار کپی‌برداری‌شده در هر مرحله، از داوری حذف و از بخش رقابتی کنار گذاشته خواهند شد، گفت: محوریت این رویداد، بخش رقابتی کنگره است و هنرمندان لازم است برای انطباق با ضوابط و قوانین تخصصی بخش ثلث و نسخ به سایت کنگره مراجعه و نام‌نویسی کنند.

دبیر بخش ثلث و نسخ این رویداد هنری ابراز داشت: هنرمندان خلاقیت و اصالت در ساختار و ترکیب، در قالب‌های سطرنویسی و قطعه‌نویسی را مدنظر قرار دهند.

محرری با اشاره به این نکته که بهتر است استفاده از مرکب مشکی در اولویت تولید آثار قرار گیرد، زمان برپایی نمایشگاه را پاییز امسال و در یکی از نگارخانه‌های معتبر شیراز اعلام کرد.

مدیر هنری بخش خطوط قرآنی کنگره جهانی پیامبر رحمت افزود: برگزیدگان اصلی درمجموع ۶ نفر خواهند بود؛ بدین‌معنا در هریک از بخش‌های یادشده سه نفر برگزیده اصلی اعلام خواهد شد.

محرری خاطرنشان کرد: به هر یک از برگزیدگان مبلغ یکصد میلیون ریال، علاوه بر دیپلم افتخار و کتاب نفیس منتخب آثار اهدا خواهد شد.

اخبار مرتبط

تصاویر/عکس نوشت‌های آداب زندگی در سیره نبوی

ولایت فقیه همان ولایت پیامبر اکرم (ص) است

استفاده از ظرفیت خیران برای تکمیل مصلای پیامبر اعظم(ص) شاهرود

0 نظر

ارسال نظر

capcha