خوشنویسان کشور به جشنواره جهانی پیامبر رحمت(ص) دعوت شدند

خوشنویسان کشور به جشنواره جهانی پیامبر رحمت(ص) دعوت شدند

به گزارش سراج24، روح‌الله محرری، گفت: بر اساس فراخوان این جشنواره در حوزه خطوط قرآنی، هنرمندان می‌توانند آثار خود را در دو بخش ثلث و نسخ به‌صورت جداگانه به این جشنواره ارسال کنند.

محرری ادامه داد: علاوه بر جوایز اصلی، به سه نفر شایسته تقدیر در هر دو بخش مبلغ بیست میلیون ریال، همراه با لوح تقدیر و کتاب نفیس منتخب آثار تقدیم می‌شود.

او با تاکید بر اینکه آثار کپی‌برداری‌شده در هر مرحله، از داوری حذف و از بخش رقابتی کنار گذاشته خواهند شد، گفت: محوریت این رویداد، بخش رقابتی کنگره است و هنرمندان لازم است برای انطباق با ضوابط و قوانین تخصصی بخش ثلث و نسخ به سایت کنگره مراجعه و نام‌نویسی کنند.

دبیر بخش ثلث و نسخ این رویداد هنری ابراز داشت: هنرمندان خلاقیت و اصالت در ساختار و ترکیب، در قالب‌های سطرنویسی و قطعه‌نویسی را مدنظر قرار دهند.

محرری با اشاره به این نکته که بهتر است استفاده از مرکب مشکی در اولویت تولید آثار قرار گیرد، زمان برپایی نمایشگاه را پاییز امسال و در یکی از نگارخانه‌های معتبر شیراز اعلام کرد.

مدیر هنری بخش خطوط قرآنی کنگره جهانی پیامبر رحمت افزود: برگزیدگان اصلی درمجموع ۶ نفر خواهند بود؛ بدین‌معنا در هریک از بخش‌های یادشده سه نفر برگزیده اصلی اعلام خواهد شد.

محرری خاطرنشان کرد: به هر یک از برگزیدگان مبلغ یکصد میلیون ریال، علاوه بر دیپلم افتخار و کتاب نفیس منتخب آثار اهدا خواهد شد.

اخبار مرتبط

استفاده از ظرفیت خیران برای تکمیل مصلای پیامبر اعظم(ص) شاهرود

فراخوان اولین نمایشگاه نگارگری قرآنی ملکوت منتشر شد

تمدید مهلت ارسال آثار جشنواره ملی خوشنویسی «آیات» در شیراز

0 نظر

ارسال نظر

capcha