شخصیت قرآنی کربلایی کاظم در جهان اسلام بی نظیر است

شخصیت قرآنی کربلایی کاظم در جهان اسلام بی نظیر است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام مهدی عباسی شامگاه سه شنبه در آئین آغاز به کار پروژه پویانمایی «پاداش» که به دوران کودکی معجزه قرآنی کربلایی کاظم ساروقی می‌پردازد، گفت: اعتقاد ما این است که میزبان این مراسم کربلایی کاظم است و به خود می‌بالیم که مورد عنایت این بزرگوار قرار گرفتیم و امیدواریم زندگی ما نیز رنگ و بوی قرآن و اهل بیت (ع) داشته باشد.

وی با اشاره به شخصیت بی‌نظیر کربلایی کاظم در جهان اسلام تاکید کرد: ای کاش مسئولان ملی ما بیش از این به ذکر نام و الگوسازی از این معجزه قرن اهتمام بیشتری داشتند. شخصیتی که مورد تأیید و تکریم علما برجسته عصر خود می‌گیرد باید جایگاه به مراتب شایسته‌تری در فضای فرهنگی کشور می‌داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: از اینکه استان مرکزی چنین گوهری را در دامن خود پرورانده به خود می‌بالیم و وجود چنین شخصیت‌های الگوسازی که می‌تواند سیره و زندگانی‌شان به عنوان الگو در اختیار نسل جدید قرار گیرد و تلاش ما این است که این مؤلفه‌های هویت بخش را احیا کنیم.

کربلایی کاظم نقش پررنگی در مقابله با شبهات وهابیت علیه شیعه دارد

عباسی نقش کربلایی کاظم را در خنثی کردن توطئه‌های وهابیت بسیار مؤثر دانست و افزود: وهابیت در میان فرق مختلف اسلام خصوصاً اهل سنت تبلیغ می‌کند که شیعیان ارتباطی با قرآن ندارند و مصحف دیگری را به جای آن دارند اما وجود معجزه و پدیده این چنینی که در سنین جوانی و بدون اینکه سواد خواندن و نوشتن داشته باشد حافظ کل قرآن کریم می‌شود، نگاه و نگرش اهل سنت را به ما تغییر می‌دهد.

وی تصریح کرد: امیدواریم قدر این گوهرهای تابان و نوابغ قرآنی را بدانیم و بزرگداشت کربلایی کاظم به ساخت یک محصول فرهنگی محدود نشود بلکه آثار متعدد و متنوعی با موضوع زندگانی این بزرگان تهیه و تولید شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود حاج قاسم سلیمانی را به عنوان فرمانده جبهه مقاومت تجسم عینی قرآن و مصداق آیه شریفه «و انک لعلی خلق العظیم» دانست و بیان کرد: این شهید توانست با این خلق قرآنی جبهه مقاومت را از اهل سنت و شیعیان فاطمیون، حیدریون و زینبیون تشکیل دهد و استکبار جهانی را زمین‌گیر کند.

گفتنی است پروژه پویانمایی «پاداش» که به دوران کودکی کربلایی کاظم ساروقی می‌پردازد توسط مؤسسه فرهنگی رسانه‌ای ترنج و جوانان بومی شهر ساروق در دست تولید است و نیمه دوم سال جاری نسخه اولیه آن برای اکران آماده می‌شود.

اخبار مرتبط

پیکر علامه حسن‌زاده آملی در منزلگاه ابدی آرام گرفت

دولت سیزدهم زمینه طنین انداز شدن روحیه جهادی را در کشور فراهم کند

فقرزدایی و محرومیت‌زدایی رویکرد برنامه بنیاد غدیر

0 نظر

ارسال نظر

capcha