پویش «نذر فرهنگی» در یزد اجرا می‌شود

پویش «نذر فرهنگی» در یزد اجرا می‌شود

به گزارشسراج24، عباس ملازینلی اظهار داشت: پویش نذر فرهنگی که از سوی باشگاه سفیران شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد راه اندازی شده، در مراسمی با حضور رئیس شورای شهر یزد و جمعی از اعضای شورا، شهردار یزد و معاونان وی در کمیسیون فرهنگی شورای شهر رونمایی شد.

وی با بیان اینکه نذر فرهنگی راهی برای مهیا کردن زمینه‌های رشد و تعالی انسان‌ها در پیشگاه الهی هست، افزود: نذر فرهنگی از نذورات معنی داری است که نیاز به مشارکت هوشمندانه مبتنی بر ارزش گرایی و عقلانیت دارد و باید در جامعه نهادینه شود.

ملازینلی، مردم یزد را مردمی مذهبی، معتقد و متدین خواند و عنوان کرد: پویش نذر فرهنگی با هدف بهره گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فرهنگی شهروندان در زمینه های مختلف راه اندازی شده و این پویش را می توان اقدامی معنوی و بسیار مهم در شناخت هرچه بیشتر یزد و یزدی‌ها با فرهنگ غنی و عمیق شهر دارالعباده برشمرد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد، نذر فرهنگی را عملی نیک و خیرخواهانه دانست که علاوه بر جلب رضایت خداوند، به نحو تاثیر گذاری نشر فرهنگ در جامعه را به عنوان اثر مثبت اجتماعی در پی خواهد داشت و این عمل خیر را می توان در همه ابعاد به ویژه فرهنگ بسط و گسترش داد.

وی یادآور شد: در پویش نذر فرهنگی، فرد نذر کننده می تواند هر نوع فعالیت خیرخواهانه را برای دیگران، محیط زیست و طبیعت، شهر و کشور و … انجام دهد.

ملازینلی ادامه داد: نذر فرهنگی می‌تواند شامل انجام کارهایی هرچند کوچک مانند اهدای کتاب، ساخت لانه و یا ریختن دانه برای پرندگان، کاشت و داشت درخت و فضای سبز، اهدای خون، نشر مطالب مفید در فضای مجازی، دروغ نگفتن و ریاکاری نکردن، بدبین نبودن، دعا و خیرخواهی برای دیگران، برآوردن آرزوی نیازمندان و هزاران هزار کار ارزشمند فرهنگی و اجتماعی باشد.

معاون فرهنگی شهردار یزد اظهار داشت: علاقه‌مندان به شرکت در این پویش فرهنگی و ویژه، می‌توانند نذر فرهنگی مورد نظر خود را به منظور معرفی و ترویج بیشتر آن، در قالب عکس و یا نوشته به صفحه اینستاگرام سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد به نشانی yazdfarhang ارسال کنند.

اخبار مرتبط

علامه طباطبایی معاصی را محصول غنا و فقر مفرط در جامعه می‌داند

همایش ملی "علامه مصباح یزدی، فیلسوف علوم اجتماعی اسلامی" برگزار می‌شود

آیت‌الله «علاقه‌بند» درگذشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha