مبلغان دینی و ائمه جماعت توحید علمی را به توحید عینی تبدیل کنند

مبلغان دینی و ائمه جماعت توحید علمی را به توحید عینی تبدیل کنند

به گزارش سراج24، آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی شامگاه سه شنبه در آئین تجلیل از مبلغان و ائمه جماعات اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اصفهان ضمن گرامی داشت دهه کرامت و تبریک میلاد امام رضا (ع) اظهار داشت: امام رضا (ع) شمس الشموس بودند و در دوران ایشان بود که اسلام به صورت علنی در جامعه ترویج یافت.

وی با بیان اینکه طی دو سالی که حضرت مشهد بودند معارف ایشان به کل جهان منتشر شد، ابراز داشت: باید توجه داشت که آنچه در دوران امام صادق (ع) تدوین و در دوران امام رضا (ع) تروج یافته است امروز سرمایه علمی نزد ائمه جمعه و مبلغان دینی و باید این توحید را به توحید عینی در جامعه تبدیل کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آنهایی که به عینیت خدا را می‌بینند نیاز به استدلال ندارند، افزود: برای آنهایی که نیاز به استدلال دارند طلاب و ائمه جمعه باید با مطالعات قوی این امر را برای آنها تبیین کنند.

از فرصت‌های تبلیغی در امامزادگان بحث‌های مربوط به ولایت مطرح شود

همچنین مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان نیز در این آئین با بیان اینکه ظرفیت‌های فراوانی برای استفاده از بیانات و روایات ائمه جمعه وجود دارد، گفت: مباحث ولایت حضرت رضا (ع) در مناظراتشان منبع خوبی است، این مطالب در عصر امام صادق (ع) به خوبی دریافت و در عصر امام رضا (ع) به خوبی منتشر شد و مبلغان باید از این منابع استفاده کنند.

حجت الاسلام محمد حسین بلک با بیان اینکه باید از فرصت‌های تبلیغی در امامزادگان، اماکن و مساجد بحث‌های مربوط به ولایت را مطرح کنیم، ادامه داد: امروز ولایت در جامعه تجلی و عینت یافته، مردم اثر ولی را در جامعه می‌بینند و بر ماست که مبانی فکری و اعتقادی جامعه را به این سمت و سو بکشانیم تا به وظیفه خود عمل کرده باشیم.

اخبار مرتبط

کشاورزان اصفهان با متانت به میدان دادخواهی آمدند

تجمع مردم اصفهان برای احیای زاینده رود/ دستور ویژه مخبر به ۲ وزیر

چهاردهمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha