پیام تبریک دفتر شیخ زکزاکی به سید ابراهیم رئیسی

پیام تبریک دفتر شیخ زکزاکی به سید ابراهیم رئیسی

به گزارش سراج24، دفتر شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه امروز سه شنبه در پیامی توئیتری پیروزی سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور منتخب ایران را تبریک گفت.

در پیام توییتری دفتر رهبر جنبش اسلامی نیجریه در این خصوص آمده است: مفتخریم که حضور گسترده ایرانیان در انتخاب آیت الله ابراهیم رئیسی به عنوان هشتمین رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران را تبریک بگوییم.

در ادامه این پیام ابراز امیدواری شده است که رئیسی می تواند نقش بیشتری را در حمایت از مردم مظلوم در سراسر جهان از جمله شیخ ابراهیم زکزاکی که تقریباً ۶ سال در بازداشت است، ایفا کند.

پیام تبریک دفتر شیخ زکزاکی به سید ابراهیم رئیسی

پیام تبریک دفتر شیخ زکزاکی به سید ابراهیم رئیسی

در سیزدهمین دور از انتخابات ریاست جمهوری ایران که جمعه گذشته برگزار شد؛ آقای سید ابراهیم رئیسی با ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رأی، حائز اکثریت آراء و به این ترتیب، رئیس جمهور منتخب ایران شد.

به گزارش مهر، از زمان فاجعه زاریا در سال ۲۰۱۵ میلادی، طرفداران علامه زکزاکی در مقاطع زمانی گوناگونی تجمعات آرامی را برگزار کرده و خواستار آزادی شیخ و همسر ایشان شده‌اند.

در سال ۲۰۱۵، ارتش نیجریه با یورش وحشیانه به عزاداران حسینی در حسینیه صاحب الزمان حدود ۲ هزار نفر از سوگواران حسینی را به خاک و خون کشید و پس از زخمی کردن شیخ زکزاکی و همسر وی، شیخ را به مکان نامعلومی انتقال داد.

متعاقب حمله ارتش نیجریه به حسینیه بقیه الله (عج)، شیخ ابراهیم زکزاکی به شدت مجروح شد و بر اثر شدت جراحت‌های وارده یکی از چشمان خود را به طور کامل از دست داد و چشم دیگر وی نیز در آستانه نابینایی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

پیام قدردانی جنبش حماس به ایران به دلیل حمایت از ملت و مقاومت فلسطین

استقبال رسمی امامعلی رحمان از آیت الله رئیسی

بیانیه وزارت خارجه تاجیکستان درباره سفر رئیسی به این کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha