طرح ۱۴۵۵ با شعار «قرآن، امید، زندگی» آغاز می شود

طرح ۱۴۵۵ با شعار «قرآن، امید، زندگی» آغاز می شود

به گزارش سراج24؛  نشست خبری طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ امروز، سه‌شنبه، اول تیرماه 1400 در سالن عطار مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.

جواد شیخ‌اکبری، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در این نشست با تبریک میلاد امام رئوف(ع) گفت: امسال پانزدهمین دوره طرح ملی ۱۴۵۵ به مناسب هزار و چهارصد و پنجاه و پنجمین سال نزول قرآن با مشارکت نهادهای فرهنگی و امور قرآنی و چهار معاونت صدا و سیما برپا می‌شود.

دبیر شورای معارف سیما افزود: اجرای این طرح از پنجم تیرماه آغاز می‌شود و تا ۱۲ شهریورماه به مدت ۱۰ هفته، معادل ۷۰ روز، ادامه پیدا می‌کند. محوریت سال گذشته خانواده بود، (ادوار قبل با محوریت یکی از سوره‌های قرآن کریم اجرا شد.) امسال با توجه به استقبال خوبی که سال قبل روی داد، مقرر شد تا همچنان موضوع‌ محور پیش برویم و شعار «قرآن، امید، زندگی» را تعیین کردیم.

شیخ‌اکبری اظهار کرد: به لحاظ موضوعی برای ۱۰ هفته ذیل شعار امسال، برای هر هفته موضوعاتی تعیین شد. هفته اول؛ موضوع بشارت و آینده روشن، هفته دوم؛ امید به مغفرت و گشایش مادی و معنوی، هفته سوم؛ مهربانی، برّ و احسان، هفته چهارم؛ شکر، هفته پنجم؛ ولایت و ولایت‌پذیری، هفته ششم؛ خانواده، هفته هفتم؛ زیست مجازی، زیست حقیقی، هفته هشتم؛ تواصی به حق، هفته نهم؛ حق الناس و هفته دهم؛ عقل، فکر و علم.

وی با بیان اینکه امسال شورای سیاستگذاری ذیل دبیرخانه طرح تشکیل شد، گفت: وظیفه این شورا تعیین محتوای طرح بود. تجربه سال قبل موضوع‌محوری بود که بر محوریت خانواده بود. امسال با توجه به استقبال، تصمیم گرفته شد موضوع‌محوری ادامه پیدا کند.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما ادامه داد: سه کمیته اجرایی، علمی و روابط عمومی و فضای مجازی ذیل این ستاد تشکیل شد. کمیته اجرایی هماهنگی درونی و بیرونی را پیگیری می‌کند و هر هفته جلسات مختلف با نمایندگان سازمان‌های اجرایی دارند. کمیته علمی نیز با عضویت حجت‌الاسلام والمسلمین حمید حمیدی تشکیل شد.

وی ادامه داد: سعی شده موضوعات مبتلابه جامعه مورد نظر قرار گیرند. با همراهی حجج اسلام محسن قرائتی و متوسل، تولید محتوا راجع به هر کدام از آیات صورت گرفته و آماده شده است، همچنین از سوی کمیته علمی، طراحی سؤالات (مسابقه پیامکی) و ارسال آن به تمامی شبکه‌ها انجام شده است.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha