ایرادات شورای نگهبان به طرح جهش تولید و تامین مسکن رفع شد

ایرادات شورای نگهبان به طرح جهش تولید و تامین مسکن رفع شد

به گزارش سراج24، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون عمران در مورد طرح جهش تولید و تامین مسکن، جهت تامین نظر شورای نگهبان اصلاح شد.

بر این اساس تبصره ماده ۱۵ به شرح ذیل اصلاح می‌شود:

تبصره- مددجویان، معلولان، ایثارگران و رزمندگان معسر با معرفی کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور، بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح(سازمان امور رزمندگان) از طریق وزارت راه و شهرسازی از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی برای یک بار (یک واحد مسکونی) معاف هستند و هزینه آن از محل منابع صندوق ملی مسکن، تأمین و در وجه سازمان نظام مهندسی ساختمان واریز می‌گردد.

در ادامه جلسه، وکلای ملت ماده ۱۸ این طرح را هم اصلاح کردند که مطابق با آن، در راستای رصد و نظارت بر بازار مسکن، درج کلیه معاملات خرید، فروش، پیش‌خرید، پیش‌فروش، رهن و اجاره مسکن در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور و اخذ شناسه(کد) رهگیری «بدون اخذ هزینه» الزامی است.

علی نیکزاد که ریاست جلسه را بر عهده داشت، گفت: ایرادات شورای نگهبان رفع شد و طرح جهش تولید و تامین مسکن به زودی به قانون تبدیل می‌شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به کار بزرگ نمایندگان در زمینه تولید مسکن و تسهیلات آن، دستگاه‌های اجرایی باید با قدرت و قوت اقدامات لازم را در حوزه مسکن آغاز کنند.

اخبار مرتبط

اصل طرح صیانت از کاربران فضای مجازی با آنچه اعلام شده تفاوت دارد

طرح «فضای مجازی» مجلس با انتقادات اخیر پخته می‌شود

رئیس مجلس به نامه رضا کیانیان پاسخ داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha