یک سوم مردم کانادا کشور خود را «نژادپرست» می‌دانند

یک سوم مردم کانادا کشور خود را «نژادپرست» می‌دانند

به گزارش سراج24 به نقل از اسپوتنیک، مؤسسه نظرسنجی «آنگوس رِید» روز دوشنبه اعلام کرد که طبق نتایج تازه‌ترین نظرسنجی انجام شده دو سوم از شهروندان کانادا کشور خود را یک کشور با گرایش‌های نژادپرستانه می‌دانند.

این مطالعه در بحبوحه گفتگوها پیرامون روابط نژادی در کانادا پس از کشف اجساد ۲۱۵ کودک بومی کانادا در محوطه یک مدرسه شبانه روزی سابق و همینطور برخورد عمدی یک خودرو به یک خانواده مسلمان در استان اُنتاریو که به کشته شدن چهار تن از اعضای این خانواده پنج عضوی انجامید، صورت گرفت.

این مطالعه نشان داد که از هر سه شهروند کانادایی یک شهروند می‌گوید که کانادا یک کشور دارای گرایش‌های نژادپرستانه است. در میان آنهایی که این موضوع را باور دارند: اقلیت‌های مشهود (۴۲ درصد کسانی که این اعتقاد را دارند) و زنان به ویژه زنانی که کمتر از ۳۵ سال دارند، احتمال بیشتری وجود دارد که این دیدگاه را داشته باشند (۵۴ درصد)».

با این حال اکثریت شرکت کنندگان در این نظرسنجی (۸۶ درصد) موافقند که تنوع نژادی کانادا را به یک کشور بهتر تبدیل کرده و بیش از سه چهارم می‌گویند که در کانادا و در داخل جوامع اقلیت خود احساس راحتی می‌کنند.

اخبار مرتبط

خشم ترامپ از برداشته شدن مجسمه نماد نژادپرستی در آمریکا

حمله نژادپرستانه به یک زن مسلمان محجبه در آلمان

ماکرون به افزایش نژادپرستی در فرانسه اعتراف کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha