پیام تبریک «حیدر العبادی» به رئیس جمهور منتخب ایران

پیام تبریک «حیدر العبادی» به رئیس جمهور منتخب ایران

به گزارش سراج24، «حیدر العبادی» رئیس ائتلاف النصر و نخست وزیر سابق عراق با ارسال پیامی پیروزی «سید ابراهیم رئیسی» را در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ ایران تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که در دوره او، روابط ایران و عراق بر اساس «خدمت به منافع دو کشور» و همکاری مبتنی بر «احترام به حاکمیت و نقش‌های منطقه‌ای سازنده» باشد.

حیدر العبادی در این پیام با آرزوی پیشرفت و شکوفایی برای کشور و دولت و ملت ایران اعلام کرد: «من امیدوارم که روابط عراق و ایران در دوران دولت شما، شاهد توسعه بیشتری در جهت تأمین منافع دو کشور با توجه به مبانی همکاری، منافع مشترک، احترام به حاکمیت و در پیش گرفتن نقش‌های منطقه‌ای باشیم که امنیت، صلح و رفاه را تقویت می‌کند».

رئیس ائتلاف سیاسی النصر در ادامه پیام خود می‌افزاید: «ملت‌های منطقه امروز به گشودن افق‌های جدید نیاز مبرم دارند که فرصت‌های فردای بهتر را چند برابر کند».

در بخشی دیگر از این پیام آمده است: «مسئولیت امروز سران منطقه در زمینه فرماندهی تحولات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی با یک سیاست سازنده در معرض آزمایش است».

گفتنی است، روز شنبه «برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق در تماس تلفنی با آیت‌الله رئیسی، انتخاب وی به عنوان رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران را تبریک گفت و برای وی آرزوی موفقیت کرد. رئیس‌جمهور عراق با اشاره به روابط دیرینه دو کشور ایران و عراق افزود: «ما با شما هم‌پیمان هستیم و در زمینه‌های مختلف همکاری داریم. خاطرات خوبی در سفر اخیر شما به عراق داشتیم و امیدواریم روابط‌مان را گسترش دهیم».

پیش از آن نیز «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق در تماسی تلفنی با سید ابراهیم رئیسی انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور ایران را تبریک گفت و خواستار تقویت روابط دوجانبه و همکاری‌های مشترک در زمینه‌های مختلف به ویژه اقتصادی و امنیتی و مبارزه با تروریسم شد.

اخبار مرتبط

پوتین از سفر رییسی به مسکو در ابتدای سال آینده میلادی خبر داد

نتانیاهو به دادگاه رفت

شکست پروژه آمریکا در ایجاد درگیری شیعی ـ شیعی در عراق

0 نظر

ارسال نظر

capcha