تبلیغ دین در گام دوم انقلاب نیازمند نوآوری و خلاقیت است

تبلیغ دین در گام دوم انقلاب نیازمند نوآوری و خلاقیت است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام عباسعلی گرزین مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان در پیامی به مناسبت اول تیر ماه، روز تبلیغ و سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی را تبریک گفت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: تبلیغ و دعوت به سوی ارزش‌های اسلامی و الهی در فرهنگ قرآن و سیره پیامبران و ائمه معصومین (ع) یک وظیفۀ همگانی و همیشگی برای مسلمانان بوده است و قرآن مجید، بهترین گفتار را دعوت الی الله دانسته است و می‌فرماید: «و چه کسی خوش گفتارتر است از آن کس که دعوت به سوی خدا می‌کند و عمل صالح انجام می دهد».

وی تصریح کرد: تبلیغ ودیعه گرانقدر حضرت امام خمینی (ره) است که در کلام وی، از اصول بسیار مهم اسلام عزیز محسوب می‌ شود.

گرزین بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در اول تیرماه سال ۱۳۶۰ به دستور امام خمینی (ره) به عنوان نهادی مستقل و منسجم با هدف تبلیغ براساس اصول و مبانی اسلامی، ترویج اسلام ناب محمدی (ص) و مبارزه با دشمنان انقلاب اسلامی، اعتلای فرهنگ ناب و پر بار اسلامی و تبلور حیات معنوی و تبیین و ترویج شاخص‌های انقلاب اسلامی پدید آمده است و موظف به اجرای اسلام انقلابی، سیاسی و اجتماعی و ترویج آن در سطح جامعه شده است تا زمینه ساز تربیت نسل انقلابی شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: بی‌تردید مقوله تبلیغ اسلام و حرکت در مسیر تعالی فرهنگ دینی پیمودن راهی بزرگ و در عین حال پرمسئولیت است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی امروز فصل جدیدی از تمدن نوین اسلامی را در جهان ایجاد کرده است افزود: امروز انقلاب اسلامی نقطه مقابل تمدن بی هویت و بی پایه غربی است و مهم‌ترین موضوع دشمنی آنها با جمهوری اسلامی در حکومت مردم سالاری دینی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

گرزین افزود: سازمان تبلیغات اسلامی در مأموریت جدید خود به دنبال راهبری زیست‌بوم فرهنگی تبلیغی و مردمی‌سازی همه فعالیت‌های دینی فرهنگی و تبلیغی است و با تبدیل تشکل‌های دینی و شبکه تبلیغ به حلقه‌های میانی جریان‌ساز به دنبال راهبرد مردمی سازی همه برنامه‌ها و اهداف سازمان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: سازمان تبلیغات اسلامی در مقوله راهبری مردمی به دنبال تسهیل‌گری، پشتیبانی و تنظیم‌گری برای نقش‌آفرینی مردم برای خود است.

گرزین بیان کرد: تحقق شبکه امامت در همه محلات با محوریت مساجد با مشارکت همه نهادهای انقلابی و مردمی ازجمله روحانیت بسیج از مدل‌هایی است که است در راهبری رویکرد جدید سازمان تبلیغات اسلامی از آن بهره خواهیم گرفت.

وی تصریح کرد: تبلیغ دین در گام دوم انقلاب نیازمند تحول، تغییر و خلاقیت همراه با نوآوری است تا منجر به احیای جامعه شود.

گرزین گفت: سازمان تبلیغات اسلامی در گام دوم انقلاب به دنبال شناخت و بررسی آسیب‌ها و معضلات و مشکلات در گام اول انقلاب و عبرت گرفتن و برنامه ریزی دقیق نسبت به گام دوم انقلاب است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: آنچه در این مسیر همواره موجب آرامش دل‌های پیمایندگان راه بوده، گنجینه سرشار معارف اسلامی و دانش و تعهد کارکنان این سازمان، شبکه‌های تبلیغ و تشکل‌های دینی و قرآنی است.

وی در پایان سالروز صدور فرمان امام خمینی (قدس سره) مبنی بر تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی را به همه همکاران، سنگربانان جبهه تبلیغ و تعالی فرهنگ دینی و مجموعه بزرگ سازمان تبلیغات اسلامی تبریک و تهنیت گفت و افزود: امید است با اتکال به قدرت لایزال الهی و ظل توجهات حضرت، ولی عصر (عج) و نایب به حق ایشان امام خامنه‌ای (مدظله العالی) بیش از پیش در راستای رسالت خویش که تبلیغ و ترویج دین، احکام و اندیشه‌های دینی و فرهنگ اسلام انقلابی، موفق و منصور باشند.

اخبار مرتبط

اولین دورهمی بانوان و دختران گیلانی

بچه های لرستان در همه جا گره های ما را باز کردند/ برای ما کار در جبهه فرهنگی لرستان مهم است

سردار فدوی: دفاع مقدس الگوی مقابله با توطئه‌های دشمنان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha