سازمان تبلیغات در مسیر تقویت ارتباط مردم و روحانیت حرکت کند

سازمان تبلیغات در مسیر تقویت ارتباط مردم و روحانیت حرکت کند

به گزارش سراج24، آیت‌الله محمدرضا ناصری، در مراسمی که به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک سالروز ولادت امام رضا (ع)، از همه دست اندرکاران برگزاری انتخابات تقدیر کرد و اظهار داشت: مشارکت مردم یزد نیز بسیار خوب بود و به لطف خدا انتخابات خوب و پرشوری برگزار شد.

وی عنوان کرد: باید قدردان این مردم باشیم که با همه سختی‌ها و مشکلات در صحنه حاضر شدند زیرا نظام و ولایت و انقلاب را دوست دارند و اشتباهات برخی مدیران و افراد را پای نظام نمی‌گذارند بنابراین در برابر این مردم باید مسئولیت‌پذیر و دلسوز باشیم.

وی با اشاره به روایتی که امام حسن عسکری (ع) از امام سجاد (ع) نقل کرده است، افزود: خداوند به موسی فرمود: «یا موسی حببنی الی خلقی و حبب خلقی الی» یعنی ای موسی محبت مردم را به من جذب کن و محبت من را نیز به مردم ابلاغ کن، حضرت موسی روش این کار را جویا شد و خداوند برشمردن نعمت‌ها برای بندگان و آگاه کردن آنها در مورد نعمات را مطرح کرد.

ناصری تصریح کرد: اینکه خدا در اوج بی‌نیازی چنین مطالبه‌ای از پیامبر خود دارد، کار عجیبی است و امروز باید در دستور کار ما قرار گیرد و باید در رفتار و برنامه های خود، دل مردم را به دست بیاوریم و محبت مردم را نسبت به خدا، ولایت، انقلاب و رهبری برانگیزیم.

خدمات و نعمات انقلاب باید به مردم گوشزد شود

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد تاکید کرد: باید خدمات و نعمات انقلاب و شهدا را به مردم گوشزد کنیم و به شرح خدمات انقلاب بپردازیم.

وی تاکید کرد: باید بتوانیم فطرت خدایی بندگان خدا را زنده کنیم تا به سوی خدای متعال اقبال داشته باشند و آنها را در مسیر کمال قرار دهیم.

ناصری افزود: یکی از راه های جذب مردم، اخلاق و برخورد خوب است، در برابر مردم متواضع باشید و از امام خمینی (ره) در این زمینه الگو بگیرید زیرا امام حتی در سلام کردن از مراجعان خود پیشی می گرفت و با بندگان خدا همواره متواضع برخورد می کرد.

امام جمعه یزد ادامه داد: بزرگان ما رفتار و گفتار و کردارشان سازنده بود و این موضوع باید برای ما الگو باشد.

انسجام کشور باید تقویت شود

وی تصریح کرد: مردم مورد هجمه و عصبانی هستند و با سخنان رهبری آرامش پیدا کردند اما باید طوری با این مردم برخورد داشته باشیم که دوباره همه در کنار هم قرار بگیریم و با تدابیر بهتر، بتوانیم انسجام کشور را تقویت کنیم.

ناصری همچنین بر رسیدگی به فقرا و نیازمندان تاکید کرد و گفت: پیامبر (ص)، حب الفقرا را از ویژگی‌های خوب و دوست داشتنی حضرت علی (ع) می‌دانستند

نماینده ولی فقیه در استان یزد عنوان کرد: احساس می کنم در ایام شیوع کرونا، مردم از مساجد فاصله گرفتند، روضه ها تعطیل شده، ارتباط روحانیت با مردم تقریباً قطع شده از سوی دیگر، هجمه های دشمنان در فضای مجازی بالاست بنابراین سازمان تبلیغات اسلامی باید برنامه ریزی کند و فضای معنوی در جامعه ایجاد کند.

مراسم روضه خوانی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مساجد احیا شود

وی ادامه داد: باید به عمران و آبادانی مساجد، انتخاب افراد مناسب، خوش خلق و جوان برای هیئت امنای مساجد و برقراری روضه و مراسم مذهبی با رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام شود.

ناصری تصریح کرد: ارتباط مردم با روحانیون نباید قطع شود زیرا به محض اینکه این ارتباط قطع شود، بلافاصله دشمنان جای آن را پر می کنند.

اخبار مرتبط

خطابه و خطیب جمعه در تراز انقلاب اسلامی باشد

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی: بانک‌ها‌ مجاز به دلالی ‌نیستند‌

راه شهدا باید ادامه داشته باشد/گریه کنندگان برای امام حسین (ع) جایگاه خوبی دارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha