راه‌اندازی پایگاه‌های قرآنی در حرم امام رضا (ع)

راه‌اندازی پایگاه‌های قرآنی در حرم امام رضا (ع)

به گزارش سراج24،

مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی برنامه‌های مختلفی برای کودکان و نوجوانان در ایام دهه کرامت تدارک دیده‌اند.

راه‌اندازی سه پایگاه قرآنی در حرم

حجت‌الاسلام سید مسعود میریان مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی  از راه‌اندازی چهار پایگاه قرآنی ویژه کودکان و نوجوانان در حرم مطهر رضوی خبر داد و گفت: این پایگاه‌های قرآنی در صحن‌های جمهوری اسلامی، انقلاب، رواق امام خمینی(ره) و مدرسه خیرات خان واقع در کنار مهمانسرای حر عاملی حرم مطهر رضوی مستقر شده است.

مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی افزود: مربیان قرآنی حاضر در این پایگاه‌ها در ایام دهه کرامت و به ویژه روز میلاد امام رضا (ع) به ارائه خدمات قرآنی و فرهنگی به زائران و مجاوران حرم مطهر این امام رئوف می‌پردازند.

آموزش روخوانی، روانخوانی، تصحیح قرائت نماز و قرآن

وی درباره آموزش‌های ارائه شده در این پایگاه‌ها گفت: آموزش روخوانی، روانخوانی، تصحیح قرائت نماز و قرآن، ارائه مشاوره قرائت قرآن، ارائه خدمات فرهنگی به کودکان زائر و مجاور از جمله خدماتی است که در این پایگاه‌ها به زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی ارائه می‌شود.

میریان ادامه داد: در این پایگاه‌ها همچنین برنامه‌های آموزشی ویژه‌ای برای کودکان در نظر گرفته شده که از جمله برنامه‌ها آموزش روخوانی قرآن، آموزش نماز و آداب زیارت و ... با زبان قصه، شعر و سرگرمی است.

ارزیابی عملکرد مرکز قرآن آستان قدس با نظرسنجی از زائران

مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی با اشاره به نظرسنجی از زائران درباره برنامه‌های ارائه شده در حرم گفت: میزان رضایت‌مندی زائران از فعالیت‌های قرآنی آستان قدس در قالب طرح «در جوار عترت» مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در این طرح مشاهده برنامه‌های قرآنی و میزان رضایت‌مندی مخاطبان، تجربه حضور در فعالیت‌های قرآنی آستان قدس رضوی و انتظار شرکت کنندگان در زمینه فعالیت‌های قرآنی آستان قدس رضوی مورد سنجش قرار می‌گیرد.

میریان با اشاره به نظرسنجی درباره پخش صوت تلاوت در حرم گفت: شناسایی سلایق مخاطبان درباره پخش صوت قرآن کریم در حرم مطهر رضوی از دیگر آیتم‌های مورد بررسی مرکز افکارسنجی آستان قدس رضوی است. این موضوع در قالب یک نظرسنجی کوتاه با حجم نمونه ۳۰۰ نفر سنجیده می‌شود.

اخبار مرتبط

از در و دیوار حرم امام رضا(ع) رأفت می‌بارد

مراسم تشییع و وداع با شهید محمد اصلانی در خواف در حال برگزاری است

اعلام ویژه برنامه‌های حرم امام رضا(ع) در ماه مبارک رمضان

0 نظر

ارسال نظر

capcha