تبلیغ سیاسی در جامعه مظلوم و مهجور است

تبلیغ سیاسی در جامعه مظلوم و مهجور است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری، در گردهمایی فعالان گفتمانی انتخابات ۱۴۰۰، از فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته توسط این قرارگاه تبلیغی در استان قدردانی کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین رسالت‌های نظام اسلامی تبلیغ دین و سپس پیاده کردن دین است، اضافه کرد: پیاده‌سازی دین نیاز به شبکه امامت و ولایت دارد و اکنون ولایت‌فقیه به نیابت از امام عصر (ج) پرچم‌دار این شبکه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری گفت: ولی‌فقیه برای اجرایی کردن این رسالت نیاز به ساختارهایی ازجمله قوای سه‌گانه و نهادها و سازمان‌های مختلف دارد، این ساختارها مقوم ولی‌فقیه بوده و مشروعیت آن‌ها نیز از قِبل ولی‌فقیه است؛ به این معنا که اگر تنفیذ و زعامت ولی‌فقیه نباشد این ساختارها طاغوتی می‌شود.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی با بیان اینکه تقویت ولی‌فقیه به این است که ساختارهای کمک‌کننده به ولی‌فقیه در جامعه تقویت شوند، خاطرنشان کرد: در این زمینه باید گفت فعالیت گفتمانی در راستای انتخاب اصلح در رقابت‌های ریاست جمهوری از مصادیق اقدام برای تقویت شبکه ولایت در جامعه بود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه ولی‌فقیه برای نقش‌آفرینی در جامعه نیاز به ساختارهای مناسب و مهره‌های شایسته در این ساختارها دارد، ازاین‌رو باید ساختارها و نهادهای مربوطه در این بخش‌ها تقویت شوند و هر اقدامی که با این هدف صورت گیرد شایسته و ستودنی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری در ادامه با اشاره به مظلومیت و مهجوریت تبلیغ سیاسی در جامعه، اظهار کرد: اگرچه تبلیغات دینی به‌ویژه در ماه‌های محرم و رمضان به‌خوبی در جامعه جا افتاده است، اما متأسفانه درزمینهٔ تبلیغ سیاسی و شیوه‌های صحیح آن هنوز با آنچه شایسته و بایسته است، فاصله زیادی داریم.

وی با تأکید بر تداوم فعالیت این قرارگاه گفتمانی، افزود: قرارگاهی که حول محور انتخابات در استان شکل گرفت مجموعه شایسته و فرخنده‌ای است که انتظار می‌رود فعالیت خود را به‌صورت ساختارمند ادامه داده و ظهور و بروز آن تنها به ایام انتخابات خلاصه نشود.

اخبار مرتبط

پویش ملی «به رنگ مدرسه» آغاز شد

توصیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به هیات ها، مردم و مسئولان

لزوم تولید محتوای فرهنگی برای پاسخگویی چالش های ذهنی افراد

0 نظر

ارسال نظر

capcha