نذر جالب عروسک‌بافان/ هدیه‌های عروسکی به کودکان محروم

 نذر جالب عروسک‌بافان/ هدیه‌های عروسکی به کودکان محروم

به گزارش سراج24، طاهره خدابخشی گفت: حدود دو ماه قبل گروهی از عروسک‌بافان استان‌های خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، تهران، یزد، سمنان و قم تصمیم به اقدامی خیر گرفتند تا با هنر خود دل کودکان نیازمند را شاد کنند.

مسئول کانون «فانوس راه نو» در شهرکرد افزود: این بانوان که اکثراً هنرجوی این رشته نیز بودند با هم قرار گذاشتند تا ماهی یک عروسک با نیت خوشحالی فرزندان ایتام و نیازمند ببافند هرچند که جمعی از این بانوان خود نیازمند هستند و توان مالی برای دستگیری از همنوعانشان را ندارند و خواستند با هنرشان در کار خیر سهیم شوند.

وی اظهار کرد: عروسک‌ها ماه قبل به شیرخوارگاه استان قم رسید و قرار است این ماه با همت کانون «فانوس راه‌نو» دل ۶۰ کودک روستاهای خیرآباد، اسدآباد، پیربلوط و کاکلک چهارمحال و بختیاری شاد شود.

خدابخشی‌ بیان کرد: خیران علاوه بر عروسک لباس‌هایی نیز اهدا کردند که به مناسبت روز دختر بین دختران نیازمند تقسیم شد.

مسئول این کانون افزود: این گروه کاملاً خودجوش فعالیت می‌کند و دنبال اسم خاصی برای طرح خود نیستند و چون از روز میلاد امام حسن (ع) این کار آغاز شد نام گروه «بافندگان کریم اهل بیت» را برای خود انتخاب کردند.

شما هم می‌توانید سهیم شوید

خدابخشی‌ با بیان اینکه عروسک‌ها ماه بعد به استان سیستان و بلوچستان سفر می‌کنند، ادامه داد: افراد علاقمند برای کمک در این کار خیر می‌توانند کمک نقدی یا کاموا برای این گروه ارسال کنند تا عروسک‌ها زیبا بافته شوند.

وی در پایان گفت: درصدد هستیم تا در زمستان نیز نوبت بعدی محصولات این گروه که احتمال زیاد شال و کلاه خواهد بود را به استان بیاوریم.

اخبار مرتبط

اجرای طرح نذر آب در سیستان توسط مردم نهاوند

سایه مهربانی کاروان «نذر آب» در خراسان‌جنوبی

اجرای پویش نذر آبمیوه برای بیماران کرونایی توسط جبهه روحانیت مردمی

0 نظر

ارسال نظر

capcha