حمایت بنیاد برکت از ۳۵۰ کارگاه زودبازده در پارس آباد

 حمایت بنیاد برکت از ۳۵۰ کارگاه زودبازده در پارس آباد

به گزارش سراج24، مهرداد اصغری در اردبیل اظهار کرد: در سال‌جاری هدف‌گذاری بنیاد برکت حمایت و ارائه تسهیلات به ۳۵۰ کارگاه خرد و زودبازده و مشاغل خانگی در روستاهای هدف شهرستان پارس آباد با میزان اشتغالزایی یک هزار نفری است.

وی افزود: حمایت از طرح‌های اشتغالزای روستایی و مشاغل خانگی بنیاد برکت در سال ۹۸ و ۹۹ در شهرستانهای خلخال، کوثر و بیله سوار به اجرا در آمده و در سال جاری هدفگذاری بنیاد برکت برای اجرای این طرح در تمام شهرستان‌های استان است.

مجری طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت در استان اردبیل بیان کرد: در این طرح حمایت از مشاغل خانگی و روستایی، فرآوری محصولات لبنی تولیدی در روستاها، طرح‌های گلخانه ای، صنایع دستی، چرم دوزی، فنی و خدماتی، کارگاه‌های تولید پوشاک، مشاغل دانش بنیان و ... بسته به موقعیت روستاها و رسته‌های شغلی مختص منطقه انجام می‌گیرد.

اصغری با اشاره به نحوه حمایت از این کارگاه‌ها عنوان کرد: برای حمایت از این مشاغل، تسهیلات قرض الحسنه تنفس‌دار با سود ۴ درصد با بازپرداخت ۴۸ الی ۶۰ ماهه در نظر گرفته شده و از سال‌جاری سقف این تسهیلات تا میزان ۵۰ میلیون تومان است.

وی تشریح کرد: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال در کنار حمایت از تولید در بحث مانع‌زدایی‌ها نیز تمامی مراحل ارائه تسهیلات و پروسه اداری آن توسط تسهیلگران بنیاد برکت انجام می‌گیرد و تسهیل‌گران بنیاد برکت با حضور در روستاهای هدف و مراجعه به محل کار متقاضیان تمام مراحل مورد نیاز اداری و تشکیل و تکمیل پرونده را انجام می‌دهند.

مجری طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان اردبیل گفت: در راستای پشتیبانی از این کارگاه‌ها نیز بنیاد برکت با برگزاری دوره‌های آموزشی و تشکیل صندوق‌های محلی و گروه‌های تخصصی مشاغل تا ۲ سال افراد کارآفرین را راهبری و پشتیبانی می‌کند.

اخبار مرتبط

موفقیت دولت جوان انقلابی حمایت همه جانبه را می‌طلبد

امام جمعه اسبق شهرستان پارس آباد دعوت حق را لبیک گفت

حمایت بازاریان و اصناف همدان از آیت‌الله رئیسی

0 نظر

ارسال نظر

capcha