حمایت بنیاد برکت از ۳۵۰ کارگاه زودبازده در پارس آباد

 حمایت بنیاد برکت از ۳۵۰ کارگاه زودبازده در پارس آباد

به گزارش سراج24، مهرداد اصغری در اردبیل اظهار کرد: در سال‌جاری هدف‌گذاری بنیاد برکت حمایت و ارائه تسهیلات به ۳۵۰ کارگاه خرد و زودبازده و مشاغل خانگی در روستاهای هدف شهرستان پارس آباد با میزان اشتغالزایی یک هزار نفری است.

وی افزود: حمایت از طرح‌های اشتغالزای روستایی و مشاغل خانگی بنیاد برکت در سال ۹۸ و ۹۹ در شهرستانهای خلخال، کوثر و بیله سوار به اجرا در آمده و در سال جاری هدفگذاری بنیاد برکت برای اجرای این طرح در تمام شهرستان‌های استان است.

مجری طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت در استان اردبیل بیان کرد: در این طرح حمایت از مشاغل خانگی و روستایی، فرآوری محصولات لبنی تولیدی در روستاها، طرح‌های گلخانه ای، صنایع دستی، چرم دوزی، فنی و خدماتی، کارگاه‌های تولید پوشاک، مشاغل دانش بنیان و ... بسته به موقعیت روستاها و رسته‌های شغلی مختص منطقه انجام می‌گیرد.

اصغری با اشاره به نحوه حمایت از این کارگاه‌ها عنوان کرد: برای حمایت از این مشاغل، تسهیلات قرض الحسنه تنفس‌دار با سود ۴ درصد با بازپرداخت ۴۸ الی ۶۰ ماهه در نظر گرفته شده و از سال‌جاری سقف این تسهیلات تا میزان ۵۰ میلیون تومان است.

وی تشریح کرد: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال در کنار حمایت از تولید در بحث مانع‌زدایی‌ها نیز تمامی مراحل ارائه تسهیلات و پروسه اداری آن توسط تسهیلگران بنیاد برکت انجام می‌گیرد و تسهیل‌گران بنیاد برکت با حضور در روستاهای هدف و مراجعه به محل کار متقاضیان تمام مراحل مورد نیاز اداری و تشکیل و تکمیل پرونده را انجام می‌دهند.

مجری طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان اردبیل گفت: در راستای پشتیبانی از این کارگاه‌ها نیز بنیاد برکت با برگزاری دوره‌های آموزشی و تشکیل صندوق‌های محلی و گروه‌های تخصصی مشاغل تا ۲ سال افراد کارآفرین را راهبری و پشتیبانی می‌کند.

اخبار مرتبط

توزیع ۲۲ هزار بسته لبنی بین مددجویان کمیته امداد کرمانشاه

بسته های حمایتی ویژه متناسب با حوزه های هنری به فعالان تعلق می گیرد

راه‌های نامناسب روستاهای پارس آباد همه خانواده‌ها را داغدار کرده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha