حضور مردم قزوین در انتخابات ۴ درصد بالاتر از میانگین کشوری بود

حضور مردم قزوین در انتخابات ۴ درصد بالاتر از میانگین کشوری بود

به گزارش سراج24، منوچهر حبیبی با اشاره به برگزاری با شکوه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و همچنین ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اظهار کرد: مردم قزوین این بار نیز همراه و همگام با مردم سراسر کشور حماسه‌ای بزرگ خلق کردند.

وی افزود: مشارکت مردم استان قزوین این بار علاوه بر اینکه از میانگین کشوری بالاتر بود، از میزان مشارکت در انتخابت مجلس شورای اسلامی در سال ۹۸ نیز ۱۰ درصد بیشتر بود.

حبیبی با اشاره به اینکه ۴۹۲ هزار و ۵۱۸ نفر در انتخابات مشارکت فعال داشته و در پای صندوق‌های رأی حاضر شدند، اضافه کرد: حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی با کسب ۳۱۵ هزار رأی و ۶۴ درصد آرا، بیشترین میزان آرا مردم قزوین را به خود اختصاص داد.

وی ادامه داد: محسن رضایی ۹ درصد آرا، عبدالناصر همتی ۸ درصد و قاضی زاده هاشمی نیز با کسب ۴ درصد آرای مردم در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

معاون سیاسی و امنیتی استان قزوین از اعلام نتایج انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا توسط فرمانداری‌های استان نیز خبر دااد و گفت: این آرا به تفکیک اعلام شده و در صورت اعتراض به نتایج، افراد می‌توانند تا دو مدت ۲ روز به فرمانداری مراجعه و شکایت خود را ثبت کنند.

وی در پایان یادآور شد: کرونا و تحریم و فشار اقتصادی نیز نتوانست مردم را از همراهی با انقلاب و نظام دور کند و این شکستی بزرگ برای دشمنان این مردم و پیروزی به یادماندنی برای دوستداران انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

حمایت از مجموعه‌های مردمی اولویت دولت سیزدهم است

تعدادی از قوانین انتخاباتی در آینده نزدیک تغییر می‌کند

برگزاری همایش ناظرین عضو شبکه بازرسی و نظارت بر انتخابات دورود

0 نظر

ارسال نظر

capcha