مشارکت سیاسى‌ رمز موفقیت و سعادت ملت ایران است

 مشارکت سیاسى‌ رمز موفقیت و سعادت ملت ایران است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام «یدالله رضایی» امام جمعه مهرشهر، جمهوری اسلامی را دانشگاه ملت‌سازی دانست و اظهار داشت: رکن رکین قوام و ثبات نظام‌هاى مردم‌سالار، جمهوریت است و جمهوریت تنها با مشارکت سیاسى یک ملت شکل‌ می‌یابد.

وی ادامه داد: در یک ترجمه ساده، مشارکت سیاسى یعنى «حضور آگاهانه و اختیارى در سیاست». پیامبر اسلام (ص) فرمودند «کُلُّکُمْ رَاعٍ وَ کُلُّکُمْ مَسْئُولٌ عَنْ رَعِیَّتِهِ» یعنى همه‌ آحاد جامعه نسبت به وضع جامعه مسئول هستند. مشارکت سیاسى جلوه‌هاى گوناگونى دارد؛ از حضور در تظاهرات و تجمعات ملى گرفته تا فعالیت در فراخوان‌ها براى زلزله، حوادث طبیعى و جریان مواسات اسلامى.

امام جمعه مهرشهر افزود: به‌عنوان مثال یکى از بارزترین مصادیق مشارکت سیاسى، حضور آگاهانه و اختیارى مردم در میدان دفاع مقدس است که منجر به غَرس شجره طیبه بسیج و نهادینه شدن گفتمان متعالى مقاومت و ثبت برکات و افتخارات‌ بى‌سابقه در حافظه تاریخى ملت ایران و سایر ملت‌ها شد.

حجت الاسلام رضایی گفت: چالشى‌ترین مسأله نظام سلطه بلکه بالاتر از آن، وحشت اصلى دشمنان ما از مقوله «ایران قوى» و یکى از مهم‌ترین مؤلفه‌هاى ایران قوى، دولت قوى است. در نگاه تحلیل‌گران، ایران اسلامى اهرم‌هاى اقتدار فوق‌العاده مهمى دارد که عمده‌ترین آن‌ها عبارت است از سه مؤلفه‌ «فناورى هسته‌اى»، «قدرت موشکى» و «عمق استراتژیک» است.

وی تصریح کرد: دولتى قوى است که بتواند اقتصاد قوى را فراهم آورد و این در حالى است که قوى‌ترین دولت‌ها هم قادر نیست بدون مشارکت مردم موتور اقتصاد جامعه را به راه بیندازد؛ هیچ دولتى بدون مشارکت مردم نمى‌تواند اقتصاد کشور را سامان بدهد.

امام جمعه مهرشهر اضافه کرد: در حقیقت چهار مقوله مشارکت سیاسى، ایران قوى، دولت قوى و اقتصاد قوى رابطه مطاوعه‌ دورانى دارند؛ یعنى هر یک از مؤلفه قبلى اثر می‌پذیرد و بر مؤلفه‌ بعدى خود اثر می‌گذارد؛ بنابراین رمز موفقیت و سعادت ملت ایران، مشارکت سیاسى‌ است که مظهر مهم آن انتخابات‌ است.

اخبار مرتبط

حضور مردم ایران در انتخابات تضمین‌کننده حرکت انقلاب اسلامی شد

مردم با وجود گلایه مندی حماسه آفریدند

پروژه تضعیف انتخابات ایران شکست خورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha