۸۸۸ هزار بسته معیشتی با پویش «به لطف امام» به دست محرومان می‌رسد

 ۸۸۸ هزار بسته معیشتی با پویش «به لطف امام» به دست محرومان می‌رسد

به گزارش سراج24، جلسه بزرگداشت دهه کرامت کشور با حضور نهادها و استان‌ها امروز شنبه ۲۹ خردادماه به صورت مجازی برگزار شد.

بچه‌های مسجد نسبت به آنچه در جریان است بی‌تفاوت نیستند

مرتضی طاهریان در ابتدای این جلسه با بیان اینکه مردم در حماسه ۲۸ خرداد یک بار دیگر شعور سیاسی و عشق به وطن را نشان دادند، اظهار کرد: امید است این انتخاب با عنایت امام رضا(ع) برای کشور و ملت و خدمتگزاران و علاقمندان به نشر معارف اسلامی مایه خیر و برکت باشد.

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد فهما ادامه داد: این جلسه به چند جهت برگزار می‌شود، نخست آن‌که روزهای گذشته به نوعی شرایط کشور به سمتی بود که اذهان عمدتاً به درستی متوجه انتخابات ریاست جمهوری بود چراکه ما آموخته‌ایم بچه‌های مسجد، هیأت و آن‌هایی که دل در گروی حضرات معصومان علیهم‌السلام دارند، نمی‌توانند نسبت به کشور و اتفاقات در جریان بی‌تفاوت باشند.

طاهریان تاکید کرد: اتفاقاً ویژگی بچه‌های مسجد همین بصیرت و وقت‌شناسی است چنان که بسیاری از ذاکران اهل بیت(ع) بدون حمایت از کاندیدایی خاص، با حضور در میدان و اقداماتی همچون چهارپایه خوانی، هم دهه کرامت را گرامی داشتند و هم مردم را به حضور حداکثری و در صحنه دعوت کردند.

وی با بیان اینکه سخنان مقام معظم رهبری در ابتدای این دهه امید و انگیزه‌ای چندبرابری برای پیگیری کارها در این دهه به ما بخشید، تصریح کرد: حال که حماسه حضور را پشت سر گذاشته‌ایم باید برای بزرگداشت هر چه باشکوه‌تر دهه کرامت اقدام کنیم. چنان که در دیداری آیت الله علم الهدی، امام جمعه مشهد مقدس نیز بر این مهم تاکید کرده است.

طاهریان با اشاره به انتخاب شعار «خدمت کریمانه؛ گره گشایی به رسم اهل بیت(ع)» برای دهه کرامت ۱۴۰۰، بیان کرد: امید است همه کمک کنند بتوانیم این شعار را محقق کنیم هم در دهه کرامت و هم در آینده. به لطف الهی آستان قدس رضوی و سایر اعتاب تلاش کردند این دهه علی رغم همزمانی با انتخابات گرامی داشته شود. با توجه به همزمانی سالروز ولادت امام رضا(ع) با سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی و روز تبلیغ دینی مغتنم است از فضای هیأت‌های مذهبی و ظرفیت‌های تبلیغی هم برای بزرگداشت این ایام استفاده شود.

اجرای پویش «به لطف امام»

در ادامه این جلسه مجازی، حجت‌الاسلام عماد دخانی با تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: حماسه حضور آحاد مردم در انتخابات دست‌مریزاد دارد به رهبر حکیم انقلاب که علی‌رغم همه موانع این حماسه با هدایت و رهبری ایشان رقم خورد. از مردم تقدیر می‌کنیم و برای رئیس جمهوری منتخب هم توفیق روزافزون مسئلت داریم.

مدیر امور فرهنگی کارکنان و خدام آستان قدس رضوی ادامه داد: بسته برنامه دهه کرامت حرم مطهر رضوی شامل ۴۷ عنوان برنامه فرهنگی تبلیغی است که از این میان ۱۳ عنوان کارویژه ناظر به مخاطبان مختلف در حرم در این ایام است. ازجمله آنها پویش بین المللی «به لطف امام» است که بر اساس آن در شب ولادت امام رضا(ع) ساعت ۲۰:۵۰ دقیقه صلوات خاصه و در ساعت ۲۱ زیارت امین الله قرائت می شود. به لحاظ زمانی انتخاب برای این بود که افق مغرب سایر استان ها نیز فرا رسیده باشد.

وی تصریح کرد: در این پویش یک فعالیت اجتماعی نیز تعریف شده است که از طریق کد دستوری *۸# مشارکت های مردمی را به نیت به لطف امام و برای تامین بسته های معیشتی دنبال می‌کنیم. مقرر است ۸۸۸ هزار بسته معیشتی با اجرای پویش به لطف امام به دست محرومان برسد.

دخانی با بیان درخواست‌های آستان قدس رضوی از دستگاه‌ها و نهادهای عضو شورای بزرگداشت دهه کرامت برای برگزاری هر چه باشکوه سالروز ولادت باسعادت امام رضا(ع)، گفت: قرائت سراسرای صلوات خاصه امام رضا(ع) در بقاع متبرکه، اعتاب، مساجد و ...، اجرای پویش به لطف امام با محوریت کانون‌های فرهنگی هنری و پایگا‌های بسیج، هیئات و حوزه‌های علمیه و نهادهای اجرایی مثل بیمارستان‌ها و ...؛ پیش بینی یک مراسم محوری در هر شهر و استان ما خود برگزاری مراسم ویژه در شلمچه و در جوار مزار سردار سلیمانی در ساعت ۲۰:۵۰ را دقیقه دوشنبه شب تدارک دیده‌ایم؛ تولید تیزر، موشن و پوستر و انتشار در بسترهای رسانه‌ای، اطلاع رسانی به شبکه مخاطبان مجموعه‌های فعال در بزرگداشت این ایام بابرکت، پوشش رسانه‌ای برنامه‌ها در رسانه‌ملی و اطلاع رسانی و تبلیغ پویش «به لطف امام» و ... از جمله درخواست‌های ما از دستگاه‌های عضو و همکار است.

طاهریان در ادامه این جلسه با اشاره به پیگیری فعالیت‌های بزرگداشت دهه کرامت ۱۴۰۰ در عرصه بین‌الملل، تاکید کرد: با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و نیز مجمع جهانی اهل بیت(ع) برنامه‌های این دهه به ویژه جلب مشارکت‌ها در پویش «به لطف امام» را دنبال می‌کنیم.

معاون ساماندهی و شبکه سازی ستاد فهما ابراز کرد: با توجه به تاثیرات فضاسازی محیطی، خوب است در ساعت اجرای پویش به لطف امام (ساعت ۲۰:۵۰ دقیقه دوشنبه شب، ۳۱ خردادماه) نورافشانی هم انجام شود. خوب است هم‌عهد شویم که آن شب، اتفاقاتی خاص را رقم بزنیم به ویژه در این شرایط که به دلیل شیوع کرونا فرصت زیارت امام رضا(ع) برای ما محدود شده است باید بکوشیم ارتباط و انس قلبی مردم با امام مهربانی ها حفظ شود.

وی تاکید کرد: از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم هم تقاضا داریم که به شبکه گسترده مبلغان خود برنامه های شب و روز سالروز ولادت امام رضا(ع) را ابلاغ کنند تا دهه کرامت ویژه ای را به فضل خدا رقم بزنیم.

اخبار مرتبط

ترویج مکتب اهل بیت (ع) مهم‌ترین مأموریت آستان قدس رضوی

رونمایی از تقریظ رهبر انقلاب ‌بر «عمارت خانه خورشید»

راه‌اندازی پایگاه‌های قرآنی در حرم امام رضا (ع)

0 نظر

ارسال نظر

capcha